• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Власник комплексу «Блакитні озера» Іван Чаус: «Ми пережили сплановану інформаційну атаку, яка мала на меті нашкодити бізнесу та зіпсувати нашу репутацію»


Власник комплексу «Блакитні озера» Іван Чаус: «Ми пережили сплановану інформаційну атаку, яка мала на меті нашкодити бізнесу та зіпсувати нашу репутацію»

Так вважає чернігівський підприємець і меценат Іван Чаус, колишній президент ФК «Десна», власник садиби «Блакитні озера» в с. Олешня - найбільшої та інфраструктурно найпотужнішої, що розташована безпосередньо на березі найбільшого озера.

Галас у соцмережах і ЗМІ він коментує після того, як отримав результати лабораторних досліджень, які засвідчили: якість води в «Блакитному» та «Смарагдовому» озерах відповідає санітарним нормам.

Читайте також:

 

З чого все почалося?


Варто нагадати, що пости про масове отруєння людей після відпочинку на озерах почали з'являтися в соцмережах Facebook та Instagram з 2-го серпня.

Зокрема, житель Житомира Віктор Журавський, котрий відпочивав на Голубих озерах з 30-го липня до 2-го серпня, розповів, що там на місці були перебої з електрикою. Через це нібито виникли проблеми з постачанням води в комплекс. Він припустив також, що люди отруїлися, тому що купалися та використовували воду з озера.

У коментарях для ЗМІ Іван Чаус повідомляв, що до адміністрації закладу зі скаргами щодо якості води й через отруєння ніхто не звертався. Таку ж інформацію оприлюднили фахівці чернігівських установ, які відповідають за безпеку оточуючого середовища, контролюють стан водоймищ тощо.

Що показали результати перевірок?

Лабораторні дослідження мікробіологічних та санітарно-хімічних показників проводила ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України». Проби води взяли 9 серпня.

А вже 13-го оприлюднили такі результати: вміст лактозопозитивних кишкових паличок (ЛКП) становить від 900 до 2800 в 1 дм3, що відповідає вимогам ДСП 173-96 «Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів» при допустимому значенні не більше 5000 в 1 дм3; збудники захворювань – патогенні ентеробактерії, в т. ч. сальмонели, шигели, не виявлені.

Як повідомляє обласний центр, санітарно-хімічні показники також відповідають санітарним нормам, вміст хімічних речовин не перевищує гранично допустимі концентрації.

Хто за цим стоїть?

За словами Івана Чауса, прізвища людей, які розгорнули брудну інформаційну атаку, йому відомі, і він не вважає це випадковістю. Майже одночасно на його адресу пролунали закиди і щодо сміття на озерах, були скарги щодо деяких інших моментів у діяльності комплексу.

- Не буду називати прізвища й оцінювати спроби цих людей, як-то кажуть: Бог їм суддя,- каже Іван Петрович. – Можливо, це звичайна людська заздрість, можливо, щось інше. Звісно, в роботі нашого комплексу, як і будь-якого іншого, є певні недоліки, і ми намагаємося їх виправляти. Не буду приховувати, що в результаті цієї кампанії мій бізнес несе фінансові збитки. Багато хто телефонує, відмовляється від заброньованих номерів і заходів. Але мені більше болять репутаційні втрати, адже заради доброго ім’я та популярності туристичного бренду ми наполегливо працювали роками.

Комплекс «Блакитні озера» - один з найкращих в Україні

Власник і колектив закладу можуть пишатися тим, що комплекс «Блакитні озера» ставав переможцем конкурсу «Чернігівщина туристична» у номінації «зелений туризм».

Він увійшов також до 5-ки найкращих подібних еко-садиб в країні. Тут динамічно розвивають інфраструктуру, проводять фестивалі бардівської пісні та концерти пам’яті відомих музикантів. Тут працюють творчі та театральні майстерні для людей з особливим потребами, проходять фестивалі гумору, активно пропагують спадок видатної українки Софії Русової, яка народилася в с. Олешня.

Тут є професійна стандартна сцена, де можуть виступати професіональні колективи та виконавці.

- Культурна й духовна складові для мене завжди важливі, - продовжує Іван Чаус. – Навряд чи ви знайдете ще одне таке місце в нашій області, де проходить стільки різноманітних заходів. Давайте згадаємо лише вечори пам’яті на честь «Скрябіна», Володимира Івасюка, Висоцького, Окуджави, Віктора Цоя, Володимира Мулявіна – відомого російського білоруса.

Екологічна безпека – в пріоритеті

Контролю за якістю води й безпекою оточуючого середовища тут приділяють особливу увагу. Діє угода з чернігівською лабораторією, яка щомісяця бере проби води для дослідження.

- Ми позиціонуємо себе як еко-комплекс, тому самі зацікавлені, аби все було безпечно для наших гостей, - на цьому тримається бізнес, - повідомив власник садиби «Голубі озера». – Після цієї інформаційної хвилі до нас приїздили представники декількох незалежних установ, провели свої дослідження та зробили висновки. Брали воду з усіх свердловин і навіть кранів. І всюди результати задовільні. Все свідчить на нашу користь.

На думку фахівців, з якими спілкувався Іван Чаус, люди могли отруїтися через недотримання санітарно-гігієнічних вимог під час приготування чи вживання їжі. Може, продукти швидко зіпсувалися, адже перша половина серпня була доволі спекотною. На озерах на вихідних відпочивають тисячі людей, тож хто це проконтролює?

До слова, в самій Олешні та сусідніх селищах теж зафіксовані випадки отруєння серед місцевих жителів, але ті люди навіть не купалися в озерах. Наразі власник комплексу «Блакитні озера» звертається до усіх, хто вже відпочиває в цій мальовничій місцевості чи лише планує виїзд: ретельно дотримуйтеся санітарно-гігієнічних вимог під час приготування їжі, частіше мийте руки, контролюйте якість продуктів. І насолодіться красою та цілющою силою природи на всі 100%!

Медіа-центр «Моє місто»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чаус, озера, отруєння

Добавить в:
 
 


Центр Комплект