• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Акциз на тютюн треба залишити в бюджетах громад: пропозицію «Нашого краю»підтримали в облраді


Талион

Акциз на тютюн треба залишити в бюджетах громад: пропозицію «Нашого краю»підтримали в облраді

 

ПОЗИЦІЯ Чернігівська обласна рада направила звернення до народних депутатів Верховної Ради України щодо необхідності зберегти акцизний податок з тютюну в бюджетах громад,підтримавши ініціативу представників «Нашого краю».
Про це розповів керівник фракції «Нашого краю» в облраді Сергій Баришовець.За його словами, звернення адресували головам Верховної Ради України Дмитру Разумкову та Комітету з питань фінансів, податкової та митої політики - Данилі Гетманцеву.

Як пояснив Сергій Баришовець, в облраді поділяють позицію «Нашого краю» про те, що роздрібний акциз на тютюн варто залишити в бюджетах громад, адже місцева влада більше за центральну зацікавлена в контролі сплати цього податку.
Натомість норма законопроєкту № 5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», по між іншого, позбавляє бюджети територіальних громад 5% акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів.
Для бюджетів усіх територіальних громад України це втрата 2,9 млрд грн доходів. Зокрема, бюджет Остерської громади втратить 1,7 млн грн, а бюджет Носівської – майже 2 млн грн.
«Місцевий акциз на сьогодні також є дієвим інструментом боротьби з тіньовою економікою та контрабандою», - наголосив керівник фракції.


Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Добавить в:
 
 


Центр Комплект