• Брухт ДальнобойСервис


Паї продають, але без ажіотажу

За місяць на Чернігівщині продали 178 паїв.З 1 липня набрав чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який скасував мораторій на продаж сільськогосподарських земель і запускає так званий ринок землі. Його запровадження в Україні було чи не найбільш суперечливою реформою. Досі, згідно із різними опитуваннями, українці переважно негативно ставляться до ринку землі й зовсім не спішать продавати свої паї. Так, за даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, на Чернігівщині з моменту запуску ринку землі було укладено 178 угод купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення. За цими угодами продали трохи більше 400 гектарів землі.

За нормативно-грошовою оцінкою сільськогосподарських угідь України станом на 1 січня 2021 року 1 гектар землі на Чернігівщині коштує трохи більше ніж 24 тисячі гривень, і це одна з найнижчих цін в Україні. Проте з кожним роком земля буде лише дорожчати і ті, хто розуміє це, не поспішають продавати землю за безцінь.

«Ми з чоловіком свої паї здаємо в оренду місцевому фермеру, кожного року отримуємо за кожен пай десь 10 тисяч гривень, і зерно дає на пай. А ще тим, у кого орендований пай, дешевше оранка, косовиця, сіно гребуть, – розповідає жителька Бахмаччини Олена Бойко. – Ну й що, що відкрився ринок, ми й не думали землю продавати. Дітям у спадок хай лишиться. Зараз і ціна смішна. Один продав у нас в селі свої паї і отримав, казали, 125 тисяч гривень. І що ті 125 тисяч? Якби 125 тисяч доларів давали за пай, може, і продали б».

Нагадаємо, ринок землі запрацював в Україні з 1 липня 2021 року. До 2024 року купити землю в Україні можуть фізичні особи-громадяни нашої держави, і не більше 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі.

Марія Пучинець, «Чернігівщина» №31 (849) від 5 серпня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: продаж, земля, паї, угоди, площа, Пучинець, Чернігівщина

Добавить в:
 
 


Центр Комплект