Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Ціни падають вночі. Тетяна Руденко розповіла, як вигідніше їздити на відпочинок за кордон

Ціни падають вночі. Тетяна Руденко розповіла, як вигідніше їздити на відпочинок за кордон

Років 30 Тетяна Руденко, директорка Менського центру дитячої та юнацької творчості, на морі не була, ніде не відпочивала. Бо ж діти, робота, нескінченні справи. А тоді з легкої подачі свого друга Сергія Остапенка, туроператора, який сказав, що так не можна жити, на море нарешті потрапила. Мало того, одразу за кордон – до турецького Мармарису. Відтоді жінка пообіцяла, насамперед собі, що відпочиватиме на морі щороку.– І зовсім це не так дорого, як усі ми уявляємо і боїмося. Кожна працююча людина, родина (наголос на слові «працююча») може собі це дозволити, – переконана пані Тетяна. – З того часу, як мені розказали, що можна відпочивати значно дешевше і вигідніше, наша родина насолоджується відпочинком на морях, значно заощаджуючи. І приємно проводить час разом. Цього разу з нами летить до моря навіть чотиримісячний онук.

А відпочивати, вважає Тетяна Руденко, обов’язково треба всім. Щоб гарно працювати, треба й гарно відпочивати.

Ціни падають вночі

Тетяна Руденко зареєструвалася у спеціальній системі й отримала доступ до пропозицій більше ніж 60 туристичних операторів України. Тепер вона має змогу моніторити ціни, які є мінливими, може спіймати тур, що впав у ціні, і самостійно, без посередників його придбати. Всі необхідні для мандрівки документи надсилають їй на електронну пошту. Тобто навіть не виходячи з дому, можна обрати тур та карткою оплатити його через інтернет.

Жінка зауважує, що саме у нічний час значно падають ціни, тож можна натрапити на найвигіднішу пропозицію. Наприклад, вона купила вночі тур за 14 тисяч гривень, а зранку він уже коштував 20 тисяч гривень. Шість тисяч – суттєва різниця.

"Це зробило для нас такі мандрівки доступними. Якщо раніше відпочивали один раз на рік, то цьогоріч збираємося вже втретє", - каже Тетяна Руденко.

– Я нікому нічого не пропагую, але рада можливості відпочити родиною, взяти з собою друзів, – ділиться пані Тетяна. – І хоч ми самі обираємо тур, наш туроператор завжди радить виважено підходити до вибору готелю, перевіреного туроператора, бажано дізнатися відгуки.

Також у плані економії важливо враховувати сезонність. Щоб побувати в Туреччині й дешевше, і при комфортній погоді, щоб ще тепло було для купання, краще це зробити наприкінці вересня до середини жовтня. Тут 15 вересня закінчується туристичний сезон і ціни падають відчутно, десь на третину.

У Єгипті в цей час «оксамитовий сезон», тож ціни високі. Відпочити в Єгипті, купаючись у теплому морі, можна в листопаді та на початку грудня, або в квітні-травні.

На екскурсіях не економте


Пані Тетяна не радить економити на екскурсіях, особливо у тих випадках, коли екскурсія пов’язана з якимись ризиками для життя і здоров’я. Коли ви порушуєте правила, що встановив туроператор задля вашої безпеки, то й відповідати за це вам. Якщо вже придбали тур у певного туроператора, який за вас відповідає, то й екскурсії краще купувати у нього. Скориставшись сумнівними екскурсоводами з вулиці, щоб зекономити, можете потрапити в халепу, і навіть страховка не покриє завдану нещасним випадком шкоду.

Щодо сувенірів, то купувати їх значно вигідніше не в готелі чи магазинчиках біля нього, де ціни дуже завищені, а десь у крамничках чи на базарах. Прогулюючись вулицею метрів за 200 від готелю, можете знайти такі ж сувеніри, але вдвічі дешевші.

Будьте уважні та дотримуйтеся правил. В Єгипті, наприклад, якщо ви прогулюєтеся без документів, вас може затримати поліція.

– Ми літаємо до Туреччини та Єгипту. Мені найкомфортніші польоти до Туреччині через час перельоту. Це займає тільки дві години. До Єгипту – чотири години. Якщо це питання вас не напружує, то можна відкривати для себе й дальші країни, – ділиться мандрівниця. – Кожного разу ми буваємо у різних місцях. Завжди цікаво! І це ніколи не набридає.

Пані Тетяна радить не забувати про коронавірус, адже при собі потрібно мати документ про вакцинацію. Під час реєстрації на виліт до Туреччини та Єгипту приймаються результати тесту чи будь-які документи про вакцинацію, навіть місцеві. Ці країни, на відміну від європейських країн, не вимагають сертифіката міжнародного зразка.Що звідти привезти

Туреччина і Єгипет вдалі для шопінгу країни. Придбати речі, косметику, ліки тут можна набагато дешевше, ніж в Україні. А якість – найкраща. Відпочивальники везуть із Туреччини хутро, шкіряні одяг і взуття, текстиль. З Єгипту – косметичні засоби, парфумовані олії, ліки.

– За підроблення ліків у Єгипті передбачена смертна кара. І 50 відсотків вартості медикаментів покриває держава. Тому там ліки значно дешевші і дуже якісні. Це стосується і тих препаратів закордонних виробників, які ввозять і реалізують в Єгипті, – ділиться Тетяна Руденко. – Я у захваті від вітамінних комплексів. Вони в поєднанні з чарівною дією Червоного моря допомогли мені повернутися до нормального стану після ковіду, легше перенести постковідний синдром. І якщо до Туреччини ми їдемо більше за хорошим сервісом, то до Єгипту – з лікувальною метою.

Ліки й вітаміни, привезені з Єгипту, допомагають жінці підтримувати здоров’я у належному стані. Гарний вітамінний комплекс на місяць вживання коштує п’ять-шість доларів (135–160 гривень), аналог «Еспумізану» – один долар (27 гривень). На деякі косметичні засоби чи медичні препарати ціни порівняно з українськими менші у багато разів. Але оскільки туристи почали цим зловживати, везти додому валізами, єгипетська влада запровадила обмеження. Якщо ж не мати на меті вивіз і збут, то для себе можна купити будь-які необхідні ліки, гарно на цьому заощадивши.

Тетяна Руденко радить не тільки лежати на пляжі й ходити по крамницях, будучи на відпочинку за кордоном. Обов’язково треба відвідати й культурні та історичні пам’ятки цих країн. Відпочити тілом і душею, збагатитися новими враженнями, зрозумівши, що відпочинок – це необхідність і дозволити його собі може кожен, хто працює. Тепер ви знаєте, як зробити це дешевше.

Джерело: сайт "Сусіди Сіті"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Руденко, Мармарис, Туреччина, відпочинок

Добавить в: