Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Як святкували День села на Чернігівщині (фото)

Радио
Радио

Як святкували День села на Чернігівщині (фото)

На минулих вихідних у селі Виблі Куликівської ОТГ святкували без перебільшення одне з найочікуваніших свят – День села. Його чекають і діти, і дорослі, на нього з’їжджаються з сусідніх сіл і з центру громади. І не дарма, бо такі свята гуртують громаду.

Весело і з піснею святкували жителі Виблів. Цього дня біля місцевого будинку культури зібралися чимало людей, аби подивитися виступи місцевих талантів, яких тут чимало, та приїжджих артистів.Під час святкового заходу місцеві аматори дарували чудові пісні та гарний настрій усім присутнім. Чого тільки не було: і співали, і танцювали, і смішні сценки ставили – словом, концерт вдався на славу. І не останню роль у цьому зіграла місцева староста. Людмила Шульга на цій посаді працює лише сім місяців, проте навіть за такий короткий час жінці вдалося згуртувати людей. Вона вірить, що всі разом, спільними зусиллями, зможуть розвивати своє село.«Село наше – квітуче і красиве. Але справжньою окрасою його є люди. Ми бачимо їх щодня, вони живуть поруч, скромні і працьовиті, – говорить староста виблівського старостинського округу Людмила Михайлівна Шульга. – Вони не звикли до слави, але їх щоденна праця, та спільні зусилля кожного і створюють образ Виблів. Адже успіхи села – це перш за все успіхи його жителів, працелюбних, добрих і чесних людей».

Нікого з присутніх не залишила байдужим і фотозона – господар із господинею, які зустрічали всіх гостей свята. Охочих з ними сфотографуватися набралася ціла черга! Староста разом із працівниками культури та всіма охочими встановили цю цікавинку біля будинку культури.«Ці чудові інсталяції з сіна ми робили ввечері, – говорить Людмила Михайлівна. – І до нас прийшли діти й спитали, чи можуть допомогти. Звісно, робота була всім, а те, що молодь цікавиться і не стоїть осторонь, не може не радувати. Значить, це все ми робимо не даремно».


На святкування завітала і голова Куликівської ОТГ Юлія Постернак. Керівниця привітала людей з їхнім святом та побажала селу розквіту і достатку, а людям – здоров’я і мирного неба над головою.

«Село Виблі досить велике, тут багато талановитих людей і дуже активні працівники культури, – говорить Юлія Постернак. – Тому таке маленьке свято, де можна розслабитися, потанцювати і просто поговорити про те, що відбувається в житті громади і селі, просто необхідно людям. Громада сьогодні ще не має великих фінансів, щоб проводити масштабні святкування, але й такі душевні, невеликі свята необхідні».Після закінчення урочистої частини свято продовжилось запальною дискотекою, а всіх пригощали безкоштовним смачним кулішем та млинцями.Музика звучала в селі до пізнього вечора.

До речі, у Виблях за короткий проміжок часу досить помітно змінився центр села. Тут облаштований красивий парк із дитячим майданчиком, гойдалкою, парковими лавками та альтанкою для відпочинку, встановлені декоративні паркани. І не кожне село може таким похизуватися. Звичайно, є й проблеми, але поступово вони вирішуватимуться. Громада лише починає свій розвиток, і разом з нею розквітатимуть села. Та тут головне – не сидіти й чекати, поки хтось прийде й за тебе щось зробить, – треба діяти самому. Саме за таким принципом працює Людмила Михайлівна. Вона сама написала і взяла участь у київському благодійному грантовому проекті і виграла його. Так, протягом трьох місяців шестеро місцевих мали роботу, а в громаді проводився благоустрій.

«Нещодавно наше село взяло участь у благодійному проекті від фонду, – розповідає Людмила Михайлівна. – Для участі в ньому я робила детальний проект, де описувала хід усіх робіт, подала заявку і вона пройшла. Завдяки цьому шестеро людей три місяці працювали для громади, за що їм платили зарплату. І за ці три місяці вони зробили велику роботу: вирубали 8 кілометрів чагарників над трасою, впорядкували місцевий стадіон, пофарбували паркани, зробили поріг у приміщенні старостату і ще багато чого для благоустрою села. І це дуже велика допомога була».

Марія Пучинець, «Чернігівщина» №30 (848) від 29 липня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Куликівська, ОТГ, Виблі, День, села, Шульга заходи, Пучинець, Чернігівщина

Добавить в:
 
 


Центр Комплект