• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Як став Порошенко — спорожніла тюрма в Макошиному


Талион

Як став Порошенко — спорожніла тюрма в Макошиному

 

У центрі Мени і біля автостанції стоять таксисти. Виглядають клієнтів.

— Пасажирів мало. Тільки коли людині вже конче не обійтися без наших послуг, тоді звертаються, — зітхають чоловіки, які всілися на літньому майданчику біля автостанції. — Раніше заробітки хороші були. Ми возили родичів, друзів на побачення з ув’язненими до колонії в Макошине. Хоч нас і два десятки, та за день у кожного по декілька пасажирів було. Бо на той час у колонії утримувалося 800 засуджених. Як став Порошенко — спорожніла тюрма. Усіх, кого тільки могли, повипускали. Нині сидить трохи більше двохсот. Рідня до них їздить машинами. Тих, що користуються таксі, як попадеться один на два місяці, то й добре. Посилки шлють «Новою Поштою». А ще донедавна і автобусами передавали, ми відвозили. І було, коли возили, знайомилися з пасажирами, обмінювалися номерами телефонів. Тоді вони нам гроші — на картку і список — на телефон, що необхідно купити. Ми скуплялися в Мені і відвозили в Макошине. За це свою копієчку мали.

Вартість проїзду до колонії — 15 гривень за кілометр (поїздка 150 гривень). Дорогу туди вже відремонтували. Раніше «убита» була. Та ми їздили, бо заробляти ж треба.Нині в Менській виправній колонії №91 (так офіційно називається установа), а в народі — «ментовська зона», не лишилося відомих на всю Україну в’язнів. А раніше були: суддя-колядник ігор Зварич, колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Ексміліціонери: Валерій Костенко, Микола Протасов та Олександр Попович — всі троє за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Ця колонія єдина в Україні для колишніх поліцейських, суддів, податківців, сбушників, мисників, прокурорів, інших правоохоронців. Та може статися, що через малочисельність контингенту її закриють, як ліквідували виправний центр у Домницї на Менщині, законсервували колонію для неповнолітніх у Прилуках і закрили жіночу тюрму в Чернігові. І без роботи залишаться багато макошинців.

Валентина Остерська, «ВісникЧ» №29 (1836) від 22 липня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Мена, тюрма, Макошине, зникла, Остерська, ВісникЧ

Добавить в:
 
 


Центр Комплект