Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На Чернігівщині тривають масові перевірки з виявлення неоформлених працівників. Мінімальний штраф 96 000 гривень

На Чернігівщині тривають масові перевірки з виявлення неоформлених працівників. Мінімальний штраф 96 000 гривень

Трудові відносини та їх реалізація, відповідальність за використання незадекларованої праці - ці питання розглядалися на засіданні профільної робочої групи 22 липня в стінах Прилуцької міської ради.Лариса Татарченко директор Прилуцької міжрайонної філії ЧОЦЗ:

- Відповідно до статистичних даних, на сьогоднішній день, найбільше незадекларованих працівників у сфері будівництва, сільського господарства, а також у сфері торгівлі і громадського харчування.

- Якщо до цього періоду проводили інформаційно-роз'яснювальну роботу із роботодавцями, то з 1 липня цього року розпочалася, стартувала уже інспекційна кампанія. Тобто фахівці Держпраці вже мають право відвідувати заклади торгівлі без попередження, будівельні майданчики і перевіряти наявність легальних трудових відносин

- Якщо ми візьмемо з початку цієї кампанії, то на сьогоднішній день, після відвіданих кожної п'ятої торгової точки, виявляли працівників, які працював без оформлення трудових відносин.

Наразі вкрай важливо аби питання легалізації зайнятості знайшло розуміння серед роботодавців і найманих працівників, зазначає Лариса Татарченко.

- Це стосується, в першу чергу, самих працівників тому, що вони працюючи легально будуть соціально захищені. Це в майбутньому і пенсії, отримання лікарняних і будь-яких страхових виплат. Те що стосується самих роботодавців, вони теж повинні бути зацікавлені в цьому, тому що при перевірці досить серйозні штрафи за нелегальну працю.За кожного виявлено неоформленого працівника роботодавець сплатить 96 000 грн. штрафних санкцій говорить головний інспектор управління Держпраці в Чернігівській області Олена Антоненко. І наразі контроль за дотриманням трудового законодавства посилюється.


Олена Антоненко головний інспектор управління Держпраці в Чернігівській області Олена Антоненко:


- Ми і раніше перевіряли неоформлення трудових відносин в установах. Але з 1 липня буде набагато все я кажуть серйозніше. Будуть масові перевірки, вони уже почалися. Відповідно до направлень. Перевірки охоплюють усі заклади державних установ, фізичних осіб підприємців. Району, міста, все що знаходиться в підпорядкуванні Чернігівської області.

Олена Антоненко наголошує що інспектори Держпраці приходять із перевіркою без попередження за будь-яким зверненням і мають право безперешкодного доступу.

Олена Антоненко головний інспектор управління Держпраці в Чернігівській області Олена Антоненко:

- Ми маємо право заходити в складські приміщення, у приміщеннях підприємств, організацій, установ, де використовують роботодавці найману працю за будь-якими листами державних органів, а також звернення підприємств, установ, організацій, та іншої інформації, яка надійшла з інтернет-ресурсів.

- Тобто це може бути будь-яка доповідна записка, звернення і ми повинні миттєво реагувати і виходити на перевірку. Направлення вручається по нелегальної праці не в перший день перевірки. Показується посвідчення головного державного інспектора чи інших інспекторів праці і проводиться перевірка.
А направлення вручається в останній день перевірки. Це для того щоб знали, що ми маємо право ходити від першого до десятого дня на підприємство і керівник може і не знати, що ми проводимо працю по нелегальної зайнятості.

- Попередження складається у тому випадку, нелегальне використання найманої праці було вперше за 2 роки, і це стосується лиш ФОПів, які є на податку 1 і 2-ї групи. Для 3-ї групи нема попередження, одразу дії кримінальна та адміністративна відповідальність.
Окрім попередження складається протокол, відповідно до Кодексу законів про працю ч.1 ст.41 та направляється до суду територіальної одинці.

За результатами перевірки роботодавець може отримати попередження або штраф. Відповідно припису роботодавець має у місячний термін оформити нелегального робітника і надати підтверджуючі документи до управління Держпраці. Якщо цього не буде зроблено, то автоматично підприємець притягується до фінансової відповідальності з накладенням штрафу.

Нагадаємо цей штраф становить 96 000 грн за кожного неоформленого працівника. За повторне порушення, протягом двох років роботодавцю доведеться сплатити 180 000.

Джерело: телеканал "Прилуки"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: перевірки, нелегали, Держпраця, штраф

Добавить в: