• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » На недобудові в Корюківці ледь не постраждали діти. Що думає влада щодо небезпечного об`єкта


Талион

На недобудові в Корюківці ледь не постраждали діти. Що думає влада щодо небезпечного об`єкта

 

Недобудована двоповерхівка по вулиці Бульварній, 43 у Корюківці руйнується декілька десятків років. Набула недоброї слави, бо стала магнітом для неповнолітніх дітей, які влаштовують розваги серед руїн. Наприкінці травня там обвалилися плити перекриття – вибігло троє дітей. Люди б’ють на сполох: не можна чекати біди, з будівлею треба щось робити. Сусіди.Сіty поспілкувалися з корюківчанами, побували на небезпечному недобуді й надіслали інформаційні запити владі та рятувальникам.Бомба вповільненої дії

Тридцять першого травня, коли це сталося, корюківчанка Катерина Пененко була саме на городі, який поруч з недобудом. Спочатку жінка почула страшенний гуркіт. Наче вибух. А потім побачила, як з будинку вибігло троє дітей.

– Перша моя думка була: а раптом це не всі, і там залишився четвертий?! – каже Катерина Яківна. – Слава Богу, нікого більше не виявилося. За десять хвилин після обвалу однієї плити перекриття з другого поверху впала ще одна. Це дуже страшно.


Цей недобуд, який руйнується щодня, притягує дітей

Навіть після цього діти не перестали відвідувати небезпечний будинок. Катерина Пененко пристрашила їх, мовляв, за цим місцем відтепер спостерігає відповідальна особа. Молодших це на деякий час віднадило, старших – ні. Жінка згадала, як декілька років тому дівчата-підлітки забралися на фронтон, щоб зробити селфі. Підійшла і зробила зауваження. У відповідь у неї полетіла цеглина.

Корюківчанка вважає, що будинок треба або добудувати, або знести. Бо ця бомба вповільненої дії може здетонувати будь-якої миті.

Будинок у болоті

Корюківчанин Євгеній Жарий дивується, як узагалі той будинок можна було зводити в болоті. У підвалі вода стояла на півтора метри, люди грядки поливали з цього «резервуара». Утім, за словами чоловіка, свого часу будинок був майже готовий. Були і двері, і вікна, й покрівля. Навіть штукатурка на стінах. Залишалося тільки підвести електрику, газ і комунікації – заходь і живи. Але потім люди самі привели його до нинішнього стану – почали розбирати і розкрадати.

– Спочатку дах розібрали, згодом перегородки, – розповідає чоловік. – Усі, кому не ліньки, тягнули цеглу собі то на сараї, то на вбиральні. Тільки й устигав дивитися, як зникали вікна, двері, шифер…
Загрозливі тріщини, відсутність плит перекриття – будинок руйнується на очах

Корюківчанин каже, що і сусіди, й городники втомилися ганяти дітей звідти. Бо це не допомагає. Мовляв, ходять і хлопці, й дівчата, куди тільки батьки дивляться. Хоча вони можуть і не здогадуватися, що їхні діти гуляють на недобуді. Хто про таке повідомляє батькам?

Чоловік називає цей будинок більмом на оці. Для всіх. І вже не вірить, що колись його приберуть безпечно.

Не можна чекати біди

Корюківчанин Олександр Федорченко, який живе неподалік, із тих, хто постійно проганяє з розвалин недобудови неповнолітніх. Каже, ті там випивають і курять, ховаючись від дорослих. Приходять діти різного віку. Можна побачити і 7–8-річних, і 15–16-річних.
З усього видно, що діти сюди приходять

Коли в травні впали плити перекриття, чоловік написав пост у Фейсбуці з проханням до влади звернути увагу на недобудований дім, доки не сталася біда. Каже, ніхто не відгукнувся.

– Хоча всі про цю проблему знають, – переконаний чоловік. – І поліцейські, яких того дня викликав сусід. І рятувальники, які виїздять на виклики, коли горить сміття в підвалі.

"Олександр Федорченко не зміг бути просто спостерігачем, вирішив протистояти цьому самотужки, як може"

Частенько і в різний час навідується на розвалини й проганяє звідти дітвору. Терпляче чекає, доки хлопці й дівчата покинуть небезпечне місце свого дозвілля, і тільки тоді йде додому. Було, на відео знімав, обіцяв оприлюднити, якщо побачить їх там знову. А як ще з ними боротися – розводить руками чоловік.

Його донька Тетяна, яка вчителює в четвертій школі, допомагає профілактичною роботою. Через своїх колег-педагогів попереджує батьків про небезпечне місце, де можуть гуляти і їхні діти також. Нехай шукають можливості перевірити.

Чимало дітей одночасно навідалися на недобуд на День молоді. Влаштували там гуляння «на плитах», доки не прийшов Федорченко:

– Кажу їм: сьогодні ж у центрі міста свято, ідіть на площу! Там же для вас концерт і розваги влаштували. Що ви тут забули?!

Олександр Васильович розповів, що молодь вигадала собі й таку розвагу: б’є цеглу і змагається, хто далі закине в людські городи. У дорослих – свій «атракціон». Проїжджаючи повз, викидають сміття в недобуд. У підвалі вже ціле сміттєзвалище, яке час від часу горить.

Чоловік вважає, що двоповерхівку, яка руйнується на очах, уже неможливо добудувати – легше розібрати. Бо плити перекриття падають. У тих, які ще на місці, з’являються чималі загрозливі тріщини.

Дощі нещадно розмивають залишки будинку, який у вісімдесятих роках меблева фабрика зводила для своїх працівників. Меблевої вже давно нема. І дім цей, наче безхатько, нікому не потрібен. Але ж діти туди ходять. Не можна чекати лиха.

Що з приводу недобуду думають влада й рятувальники

Хто повинен нести відповідальність за недобудови на території міста і конкретно за цю, що по вулиці Бульварній, 43? Чи контролюється стан будівель, які несуть небезпеку для людей, фахівцями Державної служби надзвичайних ситуацій? Як запобігти нещасному випадкові на місці недобудови по вулиці Бульварній, і яку профілактичну роботу проводять рятувальники? Хто понесе відповідальність у разі нещасного випадку на такому об’єкті? Що можна зробити з цією недобудовою, аби не допустити найгіршого? Які служби слід повідомляти про перебування дітей на недобудовах?

З питаннями, які непокоять містян, редакція надіслала інформаційні запити до Корюківської райдержадміністрації, Корюківської міської ради та Корюківського райвідділу управління Державної служби надзвичайних ситуацій у Чернігівській області. Ось що вони відповіли.

Відповідь начальника Корюківського райвідділу Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області Євгенія Довгаля:

– Державна служба України з надзвичайних ситуацій не здійснює контроль за об’єктами будівництва та недобудовами зокрема. Відповідно до вимог ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» за об’єктами будівництва відповідний контроль здійснює державна архітектурно-будівельна інспекція України, також відповідно до цього закону відповідальність за будівництво несуть замовник об’єкта будівництва та підрядник.

Органи місцевого самоврядування можуть самостійно створювати виконавчі органи з питань державного архітектурно-будівельного контролю та розв’язувати питання у межах їх компетенції.

Державними будівельними нормами «Система надійності та безпеки в будівництві», зокрема п. 1.15, зазначено, що у випадку призупинення будівництва замовник має вжити заходів із консервації будови, які мають включати захист від пошкоджень прилеглої забудови та навколишнього середовища, і несе за це відповідальність згідно з чинним законодавством.

Щоб запобігти нещасним випадкам, забудовник може провести такі заходи, які не потребуватимуть значних матеріальних витрат та не потребують багато часу для їх реалізації, а саме: огородити об’єкт будівництва огорожею висотою не менше 2 метрів; закрити всі входи в будівлю та вікна на рівні першого поверху дерев’яними щитами; заблокувати всі виходи зі сходових клітин на поверхи (замурувати, зашити щитами з дощок, встановити металеві решітки з арматури тощо); на вікнах вище першого поверху встановити огородження у вигляді поручня (не суцільне).

З метою запобігти нещасним випадкам серед громадян та особливо дітей рятувальниками проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота, що включає: виступи в закладах освіти; відвідування дітьми пожежно-рятувальних підрозділів; проведення Тижня знань з безпеки життєдіяльності серед учнів; відпрацювання населених пунктів з метою доведення населенню основних заходів безпеки; висвітлення резонансних подій та профілактичних матеріалів на сторінках районних ЗМІ та своїй сторінці у Facebook; проведення громадської акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти» тощо.

Також хочеться зауважити, що відповідальність за виховання та розвиток дитини покладається на її батьків. І за неналежне виконання своїх обов’язків батьки несуть відповідальність — як адміністративну, так і кримінальну.

Відповідь виконувачки обов’язків голови Корюківської райдержадміністрації Анжели Ющенко:

– У кожної недобудови на території міста є господар, який повинен утримувати її в належному стані. Балансоутримувачем недобудованого житлового будинку по вул. Бульварній, 43 є Корюківська міська рада. Земельна ділянка комунальної власності площею 0,2442 га оформлена нею у 2018 році.

З метою збереження будівлі та недопуску сторонніх осіб до неї балансоутримувач повинен забезпечити її консервацію та охорону. Інформацію щодо подальшої долі зазначеної недобудови може надати власник – Корюківська міська рада.

При виявленні сторонніх осіб на території будівлі необхідно повідомляти поліцію за номером 102.

Відповідь секретаря Корюківської міської ради Анастасії Плющ:

– Згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Основним нормативно-правовим актом, що регулює діяльність органів місцевого самоврядування, є Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» (надалі – Закон). Так, відповідно до Закону органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об’єктами права комунальної власності.

Указаний об’єкт був прийнятий та перебуває в комунальній власності Корюківської міської територіальної громади як об’єкт незавершеного будівництва.

Поряд з тим стаття 12 Закону України «Про охорону дитинства» встановлює, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров’я, фізичний і духовний розвиток, навчання, за невиконання та ухилення від виконання батьківських обов’язків відповідно до закону. Дані норми закону переплітаються з вимогами статті 150 Сімейного кодексу України щодо обов’язків батьків піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

Також, опираючись на норми статей 1, 2 Закону України «Про Національну поліцію», можна дійти висновку, що обов’язки щодо підтримання публічної безпеки і порядку державою покладаються на Національну поліцію.

Джерело: Сусіди.Сіty, Наталія Рубей

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Корюківка, недобудова

Добавить в:
 
 


Центр Комплект