Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Жителі Олександрівки бідкаються, що лисиці шастають подвір’ями і тягають людських курей

Жителі Олександрівки бідкаються, що лисиці шастають подвір’ями і тягають людських курей

Жителька села Олександрівки Корюківського району, 42-річна Надія Витушко, телефоном поскаржилася, що їхнє село атакують лисиці. Руді зайди побували вже чи не в кожному дворі сільчан, де наробили шкоди. Та люди схвильовані не лише через лісових хижаків: нема автосполучення з райцентром і поштове відділення закривають.У самої Надії Витушко лисиці занапастили чотирьох курей. Під вікнами хати двох задушили, двох покалічили. Жінка каже, через рудохвостих сільчани не дораховуються курей, гусей та іншої живності.

- Їх мо` з десяток бігає селом, - каже Надія Витушко. – «Провідують» людські подвір’я не лише вночі, а й удень. Устерегти не можна. Торік теж, було, забігали лисиці в село, але такого засилля, як тепер, не пам’ятаю.

Надія Витушко говорить, що люди хотіли б порушити перед владою чимало питань на сході села. Але не всі знали про схід, який відбувся на третій день після Трійці. Бо непомітне оголошення, каже, повісили під адмінбудівлею старостату в куточку. Чому не на будівлі магазину, де буває найбільше людей, – дивується жінка.

Болить людям питання відсутності транспортного сполучення з райцентром. Каже, на Забарівку маршрутка ходить, а на Олександрівку – жодної. Як людям, які не мають власного транспорту, добиратися в лікарню та інші установи? Як – назад, у село?

- У центрі Олександрівки, навпроти школи, зарослі кропиви в людський зріст! - нарікає жінка. – І наче ніхто не бачить, усім байдуже. А ще пошту в селі закривають. Скоро взагалі будемо наче дикуни…

Куди звертатися, якщо село атакують хижі тварини

Начальник Корюківської районної державної лікарні ветеринарної медицини Олександр Ващенко зазначив, що лисиці на території населеного пункту – це відповідальність місцевої влади.


Олександр Ващенко

Якщо виникає екстрена небезпечна ситуація, то в присутності поліцейського мисливці можуть знешкодити хижака. Так було в Олександрівці у п’ятницю, 16 липня. Сільчани повідомили старосту й місцеву ветсанітарку Людмилу Клименко про дивну поведінку однієї лисиці, яка зачаїлася в кущах попід дорогою на Верхолісся. Тварину знешкодили й утилізували так, як вимагає інструкція.

- Ветлікарня зі свого боку може тільки проводити профілактичні заходи щодо сказу, який здатні переносити лісові тварини, - уточнює Олександр Іванович. - Це щеплення домашніх котів і собак. Навесні ветфахівці провели цю роботу в місті й у селах. І в Олександрівці теж. Хоча охочих там щепити своїх хвостатих було дуже мало.


Староста: «Лисиці – не найбільша наша проблема»

Староста Олександрівскього старостинського округу Корюківської міської ради Антон Редін підтвердив телефоном, що лисиці дійсно шастають їхнім селом. І роблять шкоду людям.

- З цього приводу до мене зверталися зо п’ять сільчан, - каже Антон Леонідович. – На жаль, немає жодної установи, яка допомогла б нам це питання вирішити. Труїти не можна. Полювати в межах селах – теж. Залишається єдина порада – не випускати живність на відкриті території, тримати в загородах.

І на сході села, де було близько тридцяти жителів, порушували це питання. Староста переконує, що оголошення про проведення зібрання були розвішені не лише біля старостату, а й на Будинку культури, магазинах в Олександрівці та по вулицях тощо. І у Верхоліссі теж. Тож охочі прийти – прийшли.

Про зарості кропиви якраз навпроти школи староста теж знає і бачить їх. Каже, що це приватна територія, власнику якої вже виносили попередження. Чоловік живе в Корюківці, в Олександрівку навідується до матері. Не реагуватиме й надалі – складуть адмінпротокол про порушення правил благоустрою, який загрожує немалим штрафом.

Питання автобусного сполучення з Корюківкою – теж не нове для Олександрівки.

- Домовлявся з приватними перевізниками, - каже Антон Редін. – І один раз на тиждень, у четвер, маршрутка ходила. Але приватникам не вигідно возити 5-8 осіб у день. А більшу наповнюваність ми не можемо забезпечити – не їздить багато людей. Наразі по вихідних маршрутка заходить у село, забирає студентів. У Корюківку сільчани добираються приватним транспортом або попутним, який забирає з села працівників на міські підприємства."Найбільшою проблемою є навіть не навала лисиць і не відсутність автобусного сполучення, а закриття поштового відділення в Олександрівці - Антон Редін"

Що це означає для села?

- Під поштове відділення безкоштовно надали приміщення в сільській амбулаторії. Працювала там одна поштарка, працівники пересувного відділення, - зазначає Антон Редін. - У нас на окрузі (в Олександрівці, Верхоліссі, Пісках) проживає 677 мешканців. Люди передплачували періодику, сплачували за компослуги, отримували пенсію близько 130 пенсіонерів. Коли розраховувалися за комунальні послуги, на пошті черги були! Тепер листоношу, яка працювала на 0,75 ставки, робила виторг пошті, реалізуючи продукти, забезпечила передплату періодики на друге півріччя, змушують написати заяву на звільнення за власним бажанням. Кажуть, пересувне відділення приїжджатиме в Піски один раз у місяць, невідомо скільки разів в Олександрівку. Хто передплачуватиме газети, якщо вони приходитимуть один чи два рази у місяць? Як сільчанам оплачувати комунальні? Як люди отримуватимуть пенсії? Оце дійсно проблема для села, - резюмує Антон Леонідович.

Джерело: Сусіди.Сіty, Наталія Рубей

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Корюківка, Олександрівка, лисиці

Добавить в: