• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Поїв – поспи і рухай далі». Корюківські друзі повернулися з велопробігу довжиною у 620 кілометрів


«Поїв – поспи і рухай далі». Корюківські друзі повернулися з велопробігу довжиною у 620 кілометрів

 

Шістсот двадцять кілометрів за чотири дні на велосипедах. Такий подарунок до Дня міста Корюківки зробили місцеві велолюбителі і їхні друзі. Це була п’ята велоподорож – найдовша й найважча, з розчаруваннями і травмами, але з надзвичайними емоціями і неймовірними людьми. Сусіди.Сіty знають більше.«Ювілейний» велопробіг

З кожним велопробігом до корюківських друзів долучається більше велолюбителів, які щоразу долають значно довшу відстань. Цьогоріч 620-кілометровий маршрут проліг трьома областями – Чернігівською, Київською та Полтавською.


Фотокадри з веломандрівки

З Корюківки 15 липня у подорож вирушили семеро велолюбителів, а загалом взяли участь близько двадцяти – охочі долучалися дорогою. Найстаршим спортсменом був Іван Гонуленко з Білошицької Слободи, наймолодшими – студенти-корюківчани Яна Машталір та Дмитро Карпенко.

Разом з веловершниками у подорожі взяли участь й супроводжуючі. Бо будь-яка подорож – це робота. Комусь треба дбати і про місця для ночівлі, і про харчування та відпочинок.


З Вікторією Тихоновською жоден спортсмен не залишиться голодним

Цього разу у «штатного» кухаря корюківських велоподорожей Вікторії Тихоновської було багато помічників і помічниць. Власним авто поїхали дві родини друзів з Корюківки: Світлана й Олександр Радченки, Олена й Юрій Аполони. Автомобілем супроводу з водієм із «залізними» нервами Олександром Анатолійовичем їхали школяр Ілля Грукало, корюківчани Євгеній Кулак та Анастасія Пономаренко, фотограф Олександр Левченко.

Деякі спортсмени вперше спробували себе у велоспорті. Але пробіг виявився викликом не лише для початківців, а й для досвідчених велолюбителів – зазначає директор Корюківського молодіжного центру «КУБ» і учасник пробігу Володимир Онищук. По-перше, через спеку, яка плавила не лише асфальт, а й тіла та залізних коней спортсменів. По-друге, місцями дороги були складними й навіть небезпечними. Як, наприклад, швидкісні автомагістралі Київщини – із заторами, ремонтами тощо.

Приємності й неприємності

Учасники пробігу відзначили особливу гостинність друзів з Ічні та Борзни. У Борзні їм надали просторе приміщення Будинку культури, де мандрівники змогли декілька годин відпочити від спеки, попити прохолодної води. В Ічні тепло зустрічали представники місцевої влади й директор молокозаводу, який подарував подорожуючим ящик згущеного молока.

Найкращі спогади мандрівників пов’язані з Десною, Дніпром, Сновом, Канівським водосховищем. Запам’ятався відпочинок на озері в Ічні, де величні лебеді зі своїм потомством, не боячись людей, підходили дуже близько й дозволяли себе фотографувати. Хоча на селфі в учасників подорожі не було ні часу, ні сил. Усі очікують професійних кадрів Олександра Левченка.

А ось дуже гарні озера біля Яготина, на відпочинок біля яких сподівалися стомлені спортсмени, виявилися абсолютно непридатними для купання. Нестерпний сморід і загибла риба вкрай зіпсували враження мандрівників.

Не обійшлося й без суттєвіших неприємностей, каже Володимир Онищук. Одна з учасниць ведоподорожі травмувалася. Її обстежили й відправили автомобілем додому. Нині дівчина лікується в лікарні у Корюківці.

Коли наближалися до Остра, ризикували потрапити у грозу. Але негода обійшла стороною – тільки літній дощик падав на втомлених велосипедистів.

Люди, які надихають

Кожна поїздка особлива враженнями й учасниками. Люди – основна «родзинка» будь-якого проєкту. І п’ятий велопробіг це вкотре довів по-своєму.

Так, студент Дмитро Карпенко, який рідко буває вдома, відклав усі свої справи, щоб взяти участь у велопробігу. Щороку він був серед учасників, тож і нині не міг не поїхати.


Дмитро Карпенко і Володимир Онищук

Одинадцятирічний школяр Ілля Грукало четвертий рік поспіль їздить у подорож з мамою Вікторією. Хлопець дорослішає з кожним велопробігом! І чекає, коли вже сам зможе стати одним з велосуперменів. Дивись, на очах виросте ще один спортсмен.


Ілля Тихоновський

Найстарший учасник з Білошицької Слободи, 58-річний вчитель математики та фізики Іван Гонуленко пропустив тільки один велопохід корюківчан. Чоловік легко задавав темп значно молодшим спортсменам, а виїжджаючи останнім, міг легко дістатися необхідної локації першим. Його девіз «Поїв – поспи і рухай далі» запам’ятався всім, бо й насправді працює.


Іван Гонуленко - легенда корюківських велопробігів

Особливо чоловік подивував веломандрівників, коли на півдорозі вирішив з’їздити у Сядрине на зустріч випускників, а потім повернутися до пробігу знову! Не міг відмовити своїм учням, які 20 років тому закінчили школу. Два з половиною роки Іван Іванович був у них класним керівником. Свій велосипед учитель залишив у Чернігові в камері схову, маршруткою дістався Сядриного. Зустрівся зі своїми учнями, а ввечері попутним транспортом повернувся до Чернігова. Звідти на своєму залізному коні о пів на третю дістався Морівська, де ночували велоколеги. Недарма його називають легендою велопробігів.

Володимир Онищук додає, що Іван Гонуленко щоразу долає більший кілометраж у таких подорожах, аніж інші учасники, бо встигає ще провідати багатьох своїх друзів і знайомих. До речі, Іван Іванович – перший на Корюківщині рандоннер, учасник Сумського клубу рандоннерів з 29 червня 2019 року.

У передостанній день подорожі, в суботу, до корюківських друзів долучився міський голова Ратан Ахмедов. Спортсмени цінують підтримку мера. Міська влада й цьогоріч не залишилася осторонь і допомогла учасникам пробігу, забезпечивши всім необхідним.

Щоразу корюківчани повертаються додому стомленими, але щасливими, з відчуттям того, що вдома найкраще!

* * *

Вперше велопробіг під назвою «Корюківка рулить» відбувся у 2017 році. Тоді учасники здолали 360 кілометрів. Наступного разу корюківські друзі планують розширити географію своїх подорожей. Можливо, аж до Карпат.

Джерело: "Сусіди.Сіty", Наталія Рубей

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Корюківка, велопробіг

Добавить в:
 
 


Центр Комплект