Рекламодателям

Радио
Радио

Як ви проводите літо?

А тим часом літо вже добігло середини! Отож і запитаннячко на цьому тижні відповідне: як ви проводите літо? Поглядом? На роботі? Чи, може, ви у відпустці і вже встигли зробити ремонт? Ні, ви на морі? Розкажіть!«В праці»

Світлана Головко, пенсіонерка, Прилуки: — Маю домашнє хазяйство: кіз та гусей. Є також дача в селі Полонки, господарюємо і там: вирощуємо овочі (картоплю, моркву, буряк), але не дуже багато, лише для себе. Також приділяю час своєму онуку. Роботи вистачає завжди, сумувати влітку ніколи. Кожного четверга чекаємо на вашу газету, дуже полюбляємо її читати.

«Вибираємось на річку, на озеро»

Олена Кравченко, лікар загальної практики-сімейної медицини, Остер: — Більшість часу проводжу на роботі. Біля дому вирощую не тільки фрукти та овочі, але й квіти, дуже їх полюбляю.

Недалеко від нас протікає Десна, тому час від часу відпочиваємо там. Деколи з друзями вибираємось на озеро.

«На морі не був вже п'ятнадцять років»

Іван Дементов, депутат обласної ради від парти «Слуга Народу»: — На морі я не був уже років п’ятнадцять. Я ще не в тому віці, щоб відпочивати від роботи. Мені лише 31 рік. Наразі багато справ, як сімейних, так і депутатських. На жаль, у мене мама — інвалід першої групи. Вже три роки вона не розмовляє. У неї лівий бік був паралізований. Мій обов’язок як сина віддати їй якомога більше уваги і любові. Під час передвиборчої кампанії у мене було 160 зустрічей з виборцями. І надійшло дуже багато звернень. На всі потрібно реагувати, допомогти. Бідні люди, які живуть у селі, не так вже і багато просять. їм потрібно, щоб у населеному пункті були магазин, фельдшерсько-акушерський пункт і хороші дороги, щоб могла доїхати «швидка». І так має бути. Щось вдається, щось виходить частково. Хочеться якнайбільше людей зробити хоч трішки щасливішими. До мене звернулася Олена Яцкова, колега-депутат, начальник відділу культури, сім’ї, молоді та спорту Городнянської міськради. Розповіла, що є у Городні хлопчик-ром, який закінчив 11 класів, а на випускний йти не хоче, нема в чому. Він сирота. Ми з народним депутатом Сергієм Гривком вирішили допомогти. Придбали костюм та інші обновки в торговельних центрах Чернігова. Хлопець був такий радий. Коли познайомилися ближче, з’ясувалося, що він'ще й мій однофамілець. Андрій хоче вивчитися на автомайстра. Сподіваюся, що мрія його здійсниться. На випускному він був крутий. Більшу частину часу я проводжу в-Чернігові. Та навіть у спеку на пляж не ходжу. Я і так від природи надто смаглявий. А коли ще й додасться засмага, шкіра стає дуже темною.

«Подорожі, йога, фотографія»

Михайло Вовк, інженер з охорони і захисту лісу, Семенівка: — Піти у відпустку влітку мені вдається нечасто, але цього року пощастило. Щороку я їжджу у Львів на джазовий фестиваль. І це літо не стало виключенням, оскільки дуже люблю джазову музику. Також планую поїхати в гори. Крім того маю постійне хобі — фотографію. А ще влітку у відпустці кожного дня плаваю в річці. Також тричі на тиждень відвідую йогу, заняття веде тренер,
який довгий час жив в Індії.

«Дихати важко!»

Ганна Петренко, пенсіонерка, Прилуки: — Мені вже 80 років. Літо — улюблена пора. Бо всюди зелено, квіти, ягоди, молода картопелька. А як пахнуть перші яблука. Вийдеш у сад, а там такий аромат! Пташки співають. Розстелю покривало, сяду, слухаю, яка Божа благодать. Рай на землі. Це як не вдумуватися в побутові проблеми і в те, що життя наше швидкоплинне. Неначе недавно з мамою коноплі вибирала, а вже такі літа. Як завернуло мені за сорок років, час не йде, не біжить, а летить. За життя бувала і я на морі, на курортах. І на турбазах відпочивала біля річок, і на ставки «дикунами» ми їздили. А нині і вік, і здоров’я треба берегти. Така спека, дихати важко. Сімейний лікар попереджав, що під сонцем, коли на термометрі більше ніж плюс 20 градусів, довше ніж 15-20 хвилин не можна перебувати. Бо може бути тепловий удар, і ще в мене внутрішньочерепний тиск. Отож рідини потрібно пити менше. А у спеку пити тільки давай. Я варю компоти зі свіжих ягід. Вони з легкою кислинкою, добре втамовують спрагу. Раджу пити компоти і своїм подругам.

* * *

В тему

Мені лікар наполегливо рекомендував морське повітря.

Подивившись у гаманець, я повісив оселедця на вентилятор.

* * *

Це перший рік, коли я не поїхав на море через коронавірус.

До цього я не їздив через нестачу грошей.

* * *

Спекотно, сьогодні вночі спатиму з прочиненим вікном.

Сподобалося 27 комарам.


* * *

Раніше літо було цілою епохою, а тепер це лише три зарплати...

* * *

Радує, що ніхто не ниє, що просирає літо. Всі, хто нив, уже виросли і зрозуміли, що просрали життя, і це літо нічого не змінить.

* * *

Всі їдуть на море. Але ж я не всі...

* * *

Ходив учора на пляж і зрозумів, що люди, котрі посилено готувались до пляжного сезону, худли і ходили в спортзал, чомусь не прийшли.

* * *

Чому літні табори тільки для дітей? Може я в свої 25 теж хочу п’ятиразове харчування, тиху годину, конкурси всім загоном і повільні танці о десятій годині вечора?

* * *

Голубята

В санаторії зустрілись Сидір і Варвара.

Покохались, полюбились, як голубів пара.

Він підтоптаний добряче, а вона — ще дівка.

В нього лисина, а в неї — в кучерях голівка.

Він шептав їй:

— Не боюся ні людей, ні суду. До кінця тебе, Варюсю, я кохати буду.

А вона аж умлівала, дивлячись на нього.

— До кінця любити будеш? Тобто до якого?

Він, як голуб до голубки, припадав до дівки:

— Ясно, серце, до якого. До кінця путівки.

Тамара Кравченко, «ВісникЧ» №28 (1835) від 15 липня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: літо, відпочинок, опитування, Кравченко, ВісникЧ

Добавить в:
 
 


Центр Комплект