Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Під Чернігівською ОДА завтра будуть мітингувати

Під Чернігівською ОДА завтра будуть мітингувати

Інформацію про те, що завтра, У вівторок 20 липня 2021 року о 9.00 під стінами Чернігівської облдержадміністрації відбудеться мітинг надіслали багатьом ЗМІ Чернігова та області. Лист був відправлений з елетронної скриньки Світлани Личак депутатки Чернігівської райради. Жінка останнім часом піднімала проблему закриття школи в с.Дроздівка Чернігівського району Чернігівської області, після того, як до неї поступило звернення від понад 50-ти батьків учнів Дроздівської ЗЗСО І-ІІ ст.Ще у квітні ц.р. рішенням сесії селищної ради Дроздівську школу І-ІІ ступенів закрили, запропонувавши дітям їздити у школу в самій Куликівці. Із цим не погодились батьки учнів – адже у населеному пункті з початку року діє не єдиний на всю Україну пілотний проєкт «Допомога сім’ям», який покликаний примножити людські (молодіжні та дитячі) ресурси у селі. Простими словами – місцеві жителі активно запрошують сім’ї з дітьми переїздити у Дроздівку на постійне місце проживання, допомагають із житлом, роботою, підтримують у перші місяці на новому місці. За підрахунками батьків та вчителів, за останні місяці кількість учнів у школі вже збільшилася з 30 до 50.

Пост про завтрашній мітинг Личак опубліковала на своїй сторінці вчора у Фейсбук

Читайте також:

Батьки учнів Дроздівської школи оскаржуватимуть рішення сесії про її закриття у суді

Сім’ї з дітьми приїхали, а школу у Дроздівці з 1 вересня закриють


У Дроздівці закривають школу, яку рятували місцеві, заселяючи село багатодітними сім'ями

Повідомляється, що мітинг буде організований батьками дітей та педагогічним складом. Метою заходу - є привернення уваги керівництва Чернігівської облдержадміністрації, як представників державної влади, до проблем порушення процедури ліквідації шкіл на рівні новостворених об’єднаних громад.

На мітинг запрошуються представники засобів масової інформації, а також представники усіх політичних сил, громадських об’єднань, профспілок та небайдужі громадяни.

В канцелярії Чернігівської ОДА нам повідомили, що офійний лист про мітинг до них поки, що не надоходив, але вони в курсі, що завтра до Чернігова можуть приїхати мітингувальники, з приводу закриття школи у Дроздівці. 

Пані Світлана прокоментувала нашому виданню ситуацію зі школою наступним чином:

- На останньому дзвонику у Дроздівській школі закінчували навчальний рік 50 учнів. Ще 12 першачків подали заявки, аби вчитися в ній 1 вересня 2021-го року. Як нам озвучували на комісіях - утримання одного учня у школі вартує 84 тисячі гривень.

Завдяки проєкту «Допомога сім’ям» у Дроздівку переїхали жити на постійні основі 60 осіб, їм громада допомогла відновити житло - покинуті старі будинку, обіцяли, що поряд буде функціонувати школа. Переважна більшість родин - повні, тобто є і тато і мама (переїхали з Житомирської, Сумської, Київської областей). Всі працюють, займаються городами, заводять домашню худобу, не лінуються. Декілька сімей багатодітні - мають 4 дітей і більше. Є родина, в якої 7 діточок а мама вагітна 8-ю дитиною.

Розпорядником коштів територіальної громади, куди входить Дроздівка - є Куликівська селищна рада, керівництво якої повідомляли жителям Дроздівки, що дохід від села Дроздівка становить 2.5 млн. гривень, а витратна частина, в разі функціонування школи буде становити 2.9 млн., тобто потрібно щороку десь знаходити додатково 400 тисяч гривень.

- Батьки дітей вже і до Президент зверталися, поки що відповіді не надійшло. Ось, хочуть ще до голови Чернігівської ОДА звернутися.

- Куликівська сільрада пропонує підвозити дітей автобусом за 10 км. до Куликівської школи, але це потрібно буде робити не один рейс, бо дітей забагато.

- До речі, згідно законодавства, якщо у школі вчиться до 25 дітей, то вона має фінансуватися з бюджету територіальної громади, якщо більше 25-ти - то на оплату вчителів виділяються кошти у виді субвенції від держава, а оплату технічному персоналу та утримання будівля - за це платить ТГ.

- Дуже сподіваємося, що вдасться відстояти школу, адже родини, як почули про програму «Допомога сім’ям» продовжують їхати до Дроздівки.

- Лист у канцелярії міської ради Чернігова про мітинг вже зареєстровано станом на зараз (розмовляємо близько 13.00 19 липня - авт.). 

- Я була в тій школі особисто, у складі робочої групи. Будівля школи - двоповерхова, цегляна. В 2016-му вони обладнали котельню твердопаливними котлами. В школі дуже тепло. Мені навіть одна мама на ім'я Валентина розповідала, що нашушкала сина взимку, бо думала буде холодно, як в їх старій школі, а син прийшов додому весь спітнілий. Тож учителька попросила наступного разу не вдягати дитину у декілька светрів.
Завдяки новому опалювальному обладнанню школа витрачає на опалення 127 000 і вважається дуже економною на фоні інших сільских шкіл, які витрачають на ці потреби щорічно 300-400 тисяч гривень і вище.

 
Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Личак, мітинг, Дроздівка, школа

Добавить в: