Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » В Прилуках пройшов фінальний пробний запуск першого в місті басейну

В Прилуках пройшов фінальний пробний запуск першого в місті басейну

Вражаючі розміри чаші 25 на 8.5 метрів, сучасне обладнання для фільтрації та підігріву води, енергозберігаючі вікна та двері, утеплені стіни і стеля, енергоефективна система вентиляції та новенькі санвузли. Це перший в історії Прилук басейн, в якому можна навіть проводити змагання з плавання та інших водних видів спорту.

Збудований він у новому корпусі Прилуцької гімназії №1. 16 липня відбувся черговий пробний запуск води зв новенький басейн. За процесом спостерігало керівництва міста і гімназії та будівельники, які зводили басейн з нуля.

Віктор Колесник заступник директора ПП

- Це не перший пробний запуск. Вже третій. Пройшов майже рік з офіційної дати здачі нового корпусу гімназії №1. Ми вирішили, через те, що нам часто закидають про те, що басейн начебто тече, що тріщина в басейні і т.д., ми вирішили провести ще одне випробування басейну.

- На сьогоднішній день запустили воду, перевірили всю техніку, всі насоси, буквально по всім параметрам басей - у нормальному стані, ніде не тече і все в нормальному стані.


Аби остаточно переконатися в цьому Віктор Колесник спускається у технічні приміщення, що знаходяться під басейном.

Віктор Колесник зазначає, що інакше не могло бути, адже при будівництві басейнів дотримуватись усіх технічних вимог.

Віктор Колесник заступник директора ПП "МПБП" Стимул":

- Використовувалося арматури біля 15 тонн, прядка 70 кубів бетону спеціальної марки, вологостійкого. Бетон спеціально завозився з Києва, приймалося все по спеціальній технології. В 2 етапи бетонувалося днище - 1.5 року тому, а потім бетонувалися стіни басейну.
Після того як, було витримано 30 діб - вистоявся бетон, то ми провели перше випробування його. Для того щоб одержати вологостійкість цього бетону.

- Все це фіксувалося, складалися акти, з усіма: технічний нагляд, авторський нагляд, в процесі бетонування - так само.

- Всі новітні технології ми тут проводили зі спеціальними сумішами, плитка італійська лежить, затирка вологостійка. І як побачити, басейн получився в такому стані, в якому він сьогодні є ,і видержує всі параметри, які на сьогоднішній день потрібно дотриматись.Володимир Луцак директор ПП "Монтаж-Наладка", яке здійснювало прокладання технологічних трубопроводів, для чистки і підігріву води, також спостерігав за пуском води знизу басейну, з технічних приміщень.

Володимир Луцак директор ПП

Володимир Луцак директор ПП "Монтаж-Наладка":

- У приміщенні знаходиться насосна група, знаходяться фільтри, які очищують воду, передбачений підігрів басейну, ультрафіолетові лампи, які будуть запускатися в роботу, тільки під час заходів по плаванню дітей в басейні.

- На сьогоднішній день проведена повна підготовка води до початку роботи басейну: хлорування, PH, уведений коагулянт, яка прийшла з водопровідної мережі. Передбачена обладнанням напівавтоматична робота. Обладнання буде слідкувати за кількістю хлору, вимірювати рівень PH у воді. Тож, якщо все це обладнання буде працювати, то обслуговуючий персонал буде тільки наглядати за фільтрами - решту роботу буде виконувати автоматика. Як бачите, протікань води нема, в приміщенні - сухо, хоча насоси стоять для відкачування води, в разі пориву якогось із трубопроводів. Є аварійне відкачування води і у насосній і є аварійне відкачування у басейні. Вода залита уже 10 днів. Вважаю, що робота виконана якісно і басейн готовий до прийому учнів.

Володимир Луцак говорить, що наразі це складне обладнання вимкнене. Під час експлуатації басейну воно безперебійно працюватиме над чисткою води.

Володимир Луцак директор ПП "Монтаж-Наладка":

- Якщо буде проводиться плавання, то насоси будуть постійно, тому що у нас є донни очистки, а є скімери. Скиммери відбирають сміття з поверхні води, а донни очистки прибирають пісок. Але прийнято було рішення і ще добавили до цього обладнання робота, якого можна включити і він буде прибирати пісок по дну. Робота взяли в цілях економії електричної енергії. Насос можна відключити, а робот робить своє діло - почистить стінки і дно.

- Температура води буде підтримуватися автоматично, є підігрівачі, теплоносій подається з газової котельні, потім через теплообмінники підігрівається змішування нема ніякого, не з водопровідною водою, немає змішування з тепловою мережею. Є трубчасті теплообмінники, які будуть підігрівати воду до заданої температури.


Ретельно слідкують і слідкуватимуть фахівці, що обслуговуватимуть басейн і за якістю води в ньому. Говорить Володимир Луцак.


Як бачимо, будівельники зробили свою роботу, компанія що обслуговуватиме об'єкт - виконувати свою, відкритим залишається лише питання роботи самого басейна.

Тетяна Шкурко заступник міського голови м. Прилуки:

- На сьогодні побачимо басейн заповнений водою, немає жодних протікань. Він фактично готовий повністю до експлуатації і зокрема фінансові питання не дозволяють повністю запустити його в роботу.

Нагадаємо що басейн який знаходиться у новому корпусі гімназії №1 розрахований на все місто. Його зможуть відвідувати і дорослі і малеча.

Джерело: ТК «Прилуки»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: басейн, Прилуки, Колесник, Луцак, Шкурко

Добавить в: