• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Прораб Анатолій Музиченко заплатить 300 тисяч гривень за те, що ледь не вибив око замовнику робіт


Прораб Анатолій Музиченко заплатить 300 тисяч гривень за те, що ледь не вибив око замовнику робіт

12 липня в Деснянському суді закінчили розгляд справи, обставини якої, з'ясовували в судах різних інстанцій цілих три роки. Через інцидент, який мав місце ще наприкінці січня 2018-го року 60-річний Музиченко Анатолій Давидович ледь не сів до в'язниці на 5 років, та мав сплатити 100 тисяч гривень моральної компенсації. Проте після тривалого судового процесу суддя Людмила Самусь пом'якшила вирок свого колеги Руслана Григор`єва і засудила обвинуваченого до 5-ти років умовно (іспитовий термін - 3 роки), а грошову компенсацію потроїла - зі 100 тисяч гривень до трьохсот.

Згідно з обставинами справи дружина потерпілого 72-річного Шевеля Василя Архиповича знайшла Музиченко через оголошення в газеті в листопаді 2017-го року, бо хотіла зробити в своїй квартирі. Музиченко розповів, що 23.11.2017 зустрівся з жінкою і вони обговорили всі деталі ремонту, оплату матеріалів і робіт. Почав ремонт в квартирі, за перекриття води та установку сушки він взяв з неї 1000 грн. Частину матеріалів купував Анатолій Давидович, частину - господарка помешкання. Всі чеки за матеріали надав господарці. Роботу на його думку виконував добросовісно, проте погодився, що були недоліки з поклейкою шпалер, домовилися з господаркою, що він їх переробить.На фото Анатолій Музиченко

Музиченко розповів на суді, що18.01.2018 до квартири прийшла дочка господарки і звинуватила його у крадіжці цементу та лампочок. Наступного дня до квартири прийшов господар, відтягнув його вбік і почав з приводу цементу йому погрожувати своїми зв`язками. Потім вони домовилися, що він доробить ремонт, а вони з ним розрахуються. 25.01.2018 майстер підключив пральну машину, а ввечері цього дня в телефонній розмові господарка поскаржилась на те, що машина протікає.
Наступного дня Музиченко прийшов до квартири. Там вже були господар та господарка. Почалася розмова з господаркою про лампочки. Вона казала, щоб він їх повернув, грубо висловлювалася. Господар в цей час знаходився в коридорі і почав фотографувати його на телефон. Він став виходити в коридор, щоб перевдягнутися. Господар схопив його, відтягнув у бік і став наносити йому удари в голову та по тулубу. З правого боку йому наносила удари ногами господарка. Захищаючись від ударів, він рукою зачепив обличчя господаря. Окулярів на обличчі господаря він не бачив. Коли він побачив кров у потерпілого, то все припинилося. Він казав, щоб викликали поліцію, але господарка стала викликати своїх рідних. Чому він сам не викликав поліцію, пояснити не може. Після цього він пішов з квартири.

За версією потерпілого, він зі своєю дружиною зібралися зробити ремонт в квартирі. За об`явою в газеті дружина знайшла чоловіка, щоб зробити ремонт. При зустрічі дружина обговорила з ним деталі щодо ремонту та оплати та віддала ключі від квартири. Приблизно в грудні 2017 року чоловік почав робити ремонт в квартирі. Дружина давала йому гроші на матеріали. З розмов із дружиною йому було відомо, що є недоліки в роботі і коли вона звертала на це увагу, то казав, що йому це не подобається і йому вже набрид цей пенсіонер.

26.01.2018, коли трапився інцидент Василь Архипович Шевель приїхав на квартиру з дружиною близько 8-ї годину ранку. Музиченко ще не було. Шевель одягнув окуляри та пішов на кухню, дивитися зроблену роботу. На кухні протікав кран, в квартирі були встановлені дешеві лампочки замість «економ» лампочок. Коли до квартири зайшов Музиченко, то потерпілий знаходився на кухні. Далі Музиченко з дружиною потерпілого пішов до залу. Розмова між ними відбувалася на підвищених тонах. Він з кухні став у дверях до залу, дістав мобільний телефон і сфотографував Музиченко, у якого щось було в руках, чи розвідний ключ, чи ще якийсь інструмент. Після того, як зробив знімок, то нахилився, щоб сховати мобільний телефон в кишеню. А в цей час майстер з ремонту підскочив до нього і наніс удар кулаком в ліву частину голови. Потім почав наносити удари кулаками по голові та тулубу. На деякий час удари припинилися. Василь Архипович підняв голову і опинився обличчям до обличчя зі своїм кривдником. Після цього Музиченко цілеспрямовано вдарив його кулаком в область ока, де були окуляри і він відчув сильний біль. Окуляри впали на підлогу. В цей час його дружина знаходилася позаду Музиченка і намагалася відтягнути його від нього, кричала. Після цього Музиченко пішов з квартири, а подружжя викликало поліцію та «швидку». Після травми Шевель проходив і проходить на даний час довготривале лікування. З його ока діставали розбите скло з окулярів.

Медики зі «швидкої», які прибули до квартири Шевель о 8.36 ранку встановили йому первинний діагноз: закрита травма правого ока ( чужорідне тіло - скло), закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку. Відповідно до висновку експерта у Шевеля було зафіксовано тілесне ушкодження у вигляді проникаючого корнеосклерального поранення з випадінням внутрішніх оболонок правого ока, не менше як від однієї травмуючої дії в ділянку правого ока, в тому числі і в результаті нанесення удару кулаком руки в обличчя з подальшим розбиттям окулярів та потраплянням скла в праве око, та яке відноситься до категорії тяжких тілесних ушкоджень за ознакою стійкої втрати працездатності не менше ніж на одну третину (35%).

Суддя вирішила, що твердження обвинуваченого, з приводу того, що в день, коли Шевель отримав травму ока саме потерпілий та його дружина наносили йому удари, а він захищався - є безпідставними, оскільки експертом не було в нього встановлено локалізації тілесних ушкоджень в області голови та тулубу.

Попередньо дії обвинуваченого були кваліфіковані органом досудового розслідування за ст. 128 КК України, тобто за заподіяння необережного тяжкого тілесного ушкодження. В подальшому, прокурор змінив обвинувачення і кваліфікував дії обвинуваченого за ч.1 ст. 121 КК України, тобто як заподіяння умисного тяжкого тілесного ушкодження потерпілому.

Потерпілим було заявлено цивільний позов про відшкодування 300 000 грн. моральної шкоди та 10 205 грн. майнової шкоди. Частина чеків з суми, яку було заявлено, як витрачену на лікування стосувалася купівлі бензину та їжі, тож суддя зменшила її до 8 831 грн. Також Музиченку потрібно буде заплатити в дохід місцевого бюджету м. Чернігова - 5 067 грн. витрат на стаціонарне лікування в КНП «Чернігівська обласна лікарня» потерпілого.

Сторону потерпілого представляв адвокат Матрос Ігор Михайлович, проте чоловік відмовився коментувати те, чи будуть потерпілі знову подавати апеляцію, аби домогтися саме реального ув’язнення для їх кривдника, а не умовного.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: прораб, ремонт, Музиченко, Шевель, Григор`єв, Самусь, побиття

Добавить в:
 
 


Центр Комплект