• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Наш край»: Влада залишає українців без найсоціальнішого проекту - «Доступної іпотеки 7%»


«Наш край»: Влада залишає українців без найсоціальнішого проекту - «Доступної іпотеки 7%»

ПОЗИЦІЯ Найсоціальніший проєкт - "Доступна іпотека 7%" - ризикує залишитись декларацією, абсолютно не підкріпленою конкретними кроками влади. Про це заявив лідер «Нашого краю» на Чернігівщині Борис Приходько.«Станом на 12 липня банки за державною програмою «Доступна іпотека 7%» підписали 554 кредитних договорів на суму 470,06 млн грн. Що таке 554 сім'ї в масштабах країни? Практично нульовий результат. Це говорить про критичний рівень доступності фінансового продукту», - заявив Борис Приходько.
Він нагадав, що з кінця травня в Україні почали діяти зміни до Державного бюджету на 2021 рік, які передбачали виділення 20 мільярдів гривень «зокрема для забезпечення громадян України житлом на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України».
"Проте із цих коштів понад 1,2 мільярди підуть на закупівлю нових трамваїв для міст Дніпро та Кривий Ріг та на розвиток комунальної інфраструктури, у тому числі на придбання комунальної техніки», - уточнив лідер «Нашого краю» на Чернігівщині.
Крім того, за словами Бориса Приходько, через нашарування бюрократичного апарату, уряд відсуває часові рамки реалізації проекту. Отримувати ці кошти уряд буде через випуск ОВДП, однак відповідного рішення поки немає. Крім того, має відбутись організація самої структури «іпотечного розподільника». Ще протягом двох місяців Кабмін повинен буде ухвалити рішення з метою застосування запуску механізмів забезпечення громадян житлом.

«З огляду на темпи роботи наших держустанов, можна припустити, що завершення усіляких погоджень до глибокої осені буде для них великим успіхом», - резюмував Борис Приходько.
«Наш край» наголошує, що система іпотечного кредитування повинна бути у кожній розвиненій країні світу, і Україна не може бути виключенням. Але ці програми мають реально працювати, а не лишатися майже повністю на папері, як наразі відбувається з «доступною іпотекою 7%».

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Добавить в:


Центр Комплект