• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У разі збиткової роботи керівників держпідприємств мають отримувати штрафи, а не премії, - «Наш край»


У разі збиткової роботи керівників держпідприємств мають отримувати штрафи, а не премії, - «Наш край»

ПОЗИЦІЯ  У випадку збиткових показників керівництво має отримувати штрафи, а не премії. Про це заявив співголова політичної партії «Наш край», народний депутат Антон Кіссе.«Потрібно зафіксувати фонд зарплат і премій для правління та наглядових рад на рівні не більше 1% відсотка від чистого доходу підприємства. А у випадку збитковості підприємства - передбачити систему штрафів для правління та членів наглядових рад. І штрафи мають бути не меншими, ніж премії. Тільки так ми змусимо наглядові ради працювати, а не нищити державні підприємства», - заявив Антон Кіссе.

Народний депутат нагадав, що правління НАК «Нафтогаз» отримує сотні мільйонів гривень премій навіть при жахливих фінансових показниках. У той же час прості українці змушені сплачувати величезні рахунки за газ і тепло. Так, згідно річного звіту Комітету з призначень та винагород «Нафтогазу», члени правління у збитковому для компанії 2020 році сумарно отримали 610,1 млн грн винагороди. Ці премії група «Нафтогаз» нарахувала своїм очільникам за 2020 рік, у якому отримала збиток у 19 млрд гривень.

Як наголосив парламентар, гідна оплата праці має бути нормою в Україні, однак розподіл коштів та винагород має бути справедливим.

«Рівень винагород має відображати ефективність роботи будь-якої компанії. Неприйнятним є, коли керівники та члени наглядових рад отримують непомірні заробітні плати, які жодним чином не корелюються з ефективністю їхньої діяльності чи фінансовими показниками компанії», — наголосив Антон Кіссе.

Народні депутати від «Нашого краю» вважають, що рівень заробітних плат та винагород для топ-керівників держпідприємств необхідно врегулювати законодавчо. По-перше, потрібно обмежити фонд зарплат і премій для правління та наглядових рад підприємств 1% від чистого доходу компанії. По-друге, у випадку збитковості підприємства слід передбачити систему штрафів для правління та членів наглядових рад. По-третє, прив'язати розмір винагород для керівництва держкомпанії до мінімальної заробітної плати рядового працівника підприємства.Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Добавить в:
 
 


Центр Комплект