• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Олександр Тимошенко поділився враженнями з відвідин найглибшого озера України Світязь (фото, відео)


Олександр Тимошенко поділився враженнями з відвідин найглибшого озера України Світязь (фото, відео)

38-річний підприємець, в минулому депутат міськради 7-го скликання Олександр Тимошенко нещодавно повернувся з подорожі на Західну Україну, яка тривала з 5 по 9 липня. В дорогу відправився з родиною та друзями на двох автівках - всього 8 осіб. Головною ціллю поїздки було дістатися та відпочити на березі найглибшого озера України - Світязь. На своєму шляху туристи з Чернігова заїжджали ознайомитися з іншими цікавинками нашої країни. Зокрема, на думку, Олександра варте уваги село Клевань Рівненської області, де розташований знаменитий Тунель кохання та Клеванський замок а також Коростишівський каньйон Житомирської області, де можна стрибнути з висоти 18 метрів. Олександр вважає, що українці дуже мало подорожують своєю країною, надаючи перевагу закордонним морським курортам, але з роками вітчизняні місця відпочинку значно підтягнули рівень сервісу і можуть задовольнити навіть дуже примхливих гостей.На фото Олександр Тимошенко з дружиною Тетяною


Полювальники на враження та емоції

На початку нашої розмови Олександр зазначає, що їх родина має традицію активно відпочивати. А просто полежати десь на пляжі можна і в Чернігові. Тож, перед тим, як обрати маршрут зважають, перш за все, не на комфортність умов проживання, хоча і це важливо, а щоб було, що подивитися і отримати купу вражень. Побачити наживо Світязь було давньою мрією Олександра, до того ж воно входить до складу Шацького природного національного парку і разом з іншими озерами складає групу Шацьких озер, а біля озера неймовірні ліси, населені незвичними для нашого регіону птахами та тваринами. Відстань туди і назад до Чернігова займає 1500 км.

Підготовку до поїздки, та прорахування бюджету на неї в більшій мірі взяла на себе дружина нашого співрозмовника Тетяна. За словами Олександра, дороги у напрямку Львова значно покращились за останні декілька років, велику частину їх відремонтували ще до Євро-2012, а всі інші проблемні ділянки ремонтують постійно.

«Було пару раз, що їхали в об’їзд, але це дрібниці. Якщо оцінювати стан доріг в цьому напрямку, то за 10-бальною шкалою я би оцінив їх на 8.5», - зазначає Олександр.

Для триденної ночівлі вирішили обрати будиночок, що в 2 км. від головного озера Щацьких озер - Світязь. 10 хвилин пішки до пляжу іншого озера. Чоловік каже, що знайти житло можна і на самому березі так званого центрального пляжу Світязя, але це було б дорожче і не дуже доцільно. Тож вибір пав на маєток «Мигдаль», ночівля в якому коштує близько 2500 грн., за добу, що досить недорого, якщо ділити цю суму на 8 чоловік. На території маєтку три будинки - 2 гостьових та один хазяйський. Всі їх побудувало місцеве подружжя самостійно. Гостям надаються для користування мангал, у дворі є гамаки, альтанки, в будинках - всі зручності - кухня та санкімнати.- Готували самі на кухні, яка є в будинку та смажили страви на мангалі у дворі, але обідати ходили до місцевих буфетів та кафе, яких на берегу Світязя дуже велика кількість. Найчастіше ходили в «Альф» (один з найстаріших закладів), ціни там досить помірні, якщо порівнювати з тим же Черніговом. Український борщ коштує 30 гривень, відбивна з курки - 36, салат «Цезар» - 52 грн. Найдорожча страва, яка є фірмовою у багатьох місцевих закладах - риба вугор. 100 грам вугора в сметані коштує 150 гривень, по смаку вугор схожий на лина, це хрящова риба.


- Неподалік місця, де ми жили функціонував невеличкий рибний ринок. Там продають рибу, яка водиться у місцевих водоймах. Найпоширеніша - так званий канадський сомик, він схожий на вигляд і на смак на бички. Продається і в засушеному і в копченому виді, прямо на ринку можна купити і смажену рибку. Найдорожча риба на ринку - також вугор, одна копчена рибина коштує 300-600 гривень, в залежності від ваги, продають цілою рибою, на куски не ріжуть.

- Головний плюс Світязя для людей, які мають дітей - це те, що аби зайти в нього по груди потрібно йти пішки у воді близька 100 метрів, це так практично по всьому периметру берегової смуги. Тобто дуже велику площу займає мілина, де діти можуть бавитися не наражаючись на небезпеку, а батьки можуть бути більше спокійні. Коли потрібно було поплавати на глибині ми брали напрокат катамаран чи човен на веслах, - каже Олександр. - Через те, що Шацькі озера (їх більше 30-ти) та навколишня територія площею більше 32 тисяч гектар входить до складу національного природного парку, то моторні човни, - там заборонені. В тамтешніх лісах живе чимало червнокнижних тварин та птахів.- Оскільки їхав на Світязь вперше, у мене, як і в більшості наших людей, відпочинок на озері, асоціювався з комарами, хащами, наметовими поселеннями, але виявилось, що рівнем комфорту це місце можна порівняти з сучасним закордонним курортом. Місцеві громади, завдяки можливостям, які їм надала реформа децентралізації розвивають цікаві туристичні напрямки бізнесу та проєкти. Скрізь там видні зміни, кожна громада зацікавлена, аби до них їхав турист, щоб в них інвестували.

- Дуже багато гуляли у навколишніх лісах. Там зараз пішов сезон чорниці. Грибів не зустрічали. На ринку можна було купити і місцеву чорницю і мед. Медом нас пригостили друзі, до яких ми заїздили по нашому маршруту, тож ми його не купували.

- На території біля озер достатня кількість локацій для розваг дітей - батути, водні гірки, тири, 5D-кінотеатри, можна замовити прогулянку на паруснику і таке інше.

- До речі на шляху до Світязю ми заїхали до Луцька, який від озер знаходиться на відстані близько 200 км. І хоча були там зовсім недовго встигли оглянути це місто. Мені особисто дуже сподобалась тамтешня пішохідна вуличка ім.Л.Українки (довжина 730 м.), вона є таким собі магнітом для туристів. Сподіваюсь, що наша вул.Святомиколаївська стане пішохідною на постійній основі, а не тільки на вихідних. Навколо таких місць, як правило, відчувається така собі особлива атмосфера, проводять різноманітні культурні заходи, кафешки з’являються, невеличкі готельчики і т.д.

- Шацькі озера дуже популярні серед мешканців західних областей, адже їм до наших морських курортів добиратися дуже далеко.

- Як вам Коростишівський каньйон, його можна порівняти з нашими Голубими озерами?
- Там нема такої інфраструктури, як на Голубих - місце більш дике, але є певні зручності: сходи для підйому. Люди приїздять своїм транспортом, ставлять намети і відпочивають. В плані чистоти - плюс мінус пристойно, є декілька місць, де туристи складають сміття і його вивозять.- Які враження від Клевані?
- Ми помилувалися Тунелем кохання, який є досить відомий на рівні країни, але побачили ще й вивіску «Клеванський замок». На жаль ця старовинна споруда 1450 р. спорудження, зі стінами, які сягають у товщину близько 3 метрів, зараз у дуже занедбаному стані. І таких місць по Україні багато, в тому числі і в Чернігівській області, хотілося, щоб з часом ми навчилися оберігати та цінувати таку спадщину.

- Якісь сувеніри привезли?
- Ой ні, ми майже ніколи їх не купуємо, особливо в останні роки. Найцінніші сувеніри - це враження та емоції, які можна отримати від подорожі, безкінечно милувалися природою, за цим і їхали, - підбиває підсумки своєї подорожі Олександр Тимошенко.Gorod.cn.ua, фото та відео з сімейного архіву Олександра Тимошенко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Тимошенко, озеро, подорож, Світязь, туризм

Добавить в:
 
 


Центр Комплект