Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Атрошенко хоче, аби штрафи за порушення ПДД йшли до міськбюджету

Атрошенко хоче, аби штрафи за порушення ПДД йшли до міськбюджету

На даний час практично 100% коштів, які сплачують порушники правил дорожнього руху у виді штрафів направлять до бюджету країни, звідти вони йдуть на відновлення транспортної інфраструктури. Штрафи, які будуть сплачувати водії за приписами нового муніципального відділу з паркування - будуть надходити до міськбюджету. Проте мер Атрошенко вважає, що вже зараз слід порушити питання про те, аби хоча б частина коштів від штрафів, що сплачують за перевищення швидкості - також надходила до міської казни. Аргументує це тим, що саме місто витрачає гроші на встановлення камер спостереження, які в тому числі фіксують такі порушення, та на створення "лежачих поліцейських", які обмежують рух автівок на вулицях.

50 кілометрів на годину. Це максимальна швидкість з якою дозволяється їздити вулицями міста. На жаль , далеко не всі водії дотримуються цього правила. Як результат, у Чернігівській міській ради на прохання мешканців змушені встановлювати пристрої примусового зниження швидкості. Зазвичай їх облаштовують біля навчальних закладів.Владислав Атрошенко міський голова:
- Біля 16-ї школи, - там доречно, я вважаю, підвищений пішохідний перехід, який гасить швидкість заодно. Нам треба організувати підвищені пішохідні переходи біля 4-ї та 20-їй шкіл. Ця пропозиція заслуговує на увагу. Там і церква біля 20-ї школи з другої сторони. Тож в принципі там логічно буде розташувати пішохідний перехід.

Організацію дорожнього руху у Чернігові обговорювали на ранковій нараді у муніципалітеті. Намагалися знайти компроміс між пішоходами та водіями. Перші – просять світлофори та обмежувачі руху майже на кожному переході, другі – на це нарікають, бо вони приводять до створення штучних заторів на дорогах. Так є звернення від депутатів та містян щодо обмеження руху транспорту на вулиці Береговій, у напрямку міського пляжу та на центральних магістралях Чернігова. Як варіант вирішення проблеми, розглядається також встановлення камер відео фіксації. Місто готове долучитися до цієї програми, але на певних умовах.


Владислав Атрошенко міський голова:
- Оці відеокамери, які фіксують перевищення швидкості. Наскільки я розумію, штрафи майже на 100% направляються до державного бюджету. Камери і "лежачі поліцейські" вартують значних коштів, причому вартість встановлення однієї камери - дешевше, ніж облаштування "лежачого поліцейського". Ми б в місті розмістили сотні дві таких відеокамер і ми би погасили швидкість дуже ефективно.
- Невеликі "лежачі поліцейські" можуть бути ефективні біля будинків, по вулицях загального користування, - це вже крайній захід і потрібно дивитися по ситуації. Ну, добре по Береговій ми такий поставимо, а на Проспекті Перемоги, Миру, Рокосовського?

Якщо б частина коштів від штрафів за перевищення швидкості надходила до міського бюджету, тоді міська рада була б зацікавлена вкладати гроші у закупівлю камер, – вважає Чернігівський міський голова. Владислав Атрошенко запропонував очільникам поліції озвучити цю пропозицію для її реалізації на законодавчому рівні.

Питання щодо належного забезпечення дорожнього руху у Чернігові та місць встановлення пристроїв примусового зниження швидкості розглядаються на засіданні постійно-діючої комісії з питань безпеки та організації дорожнього руху.

За інформацією КП ” Міськсвітло” у Чернігові встановлено 68 світлофорів. Цього року додадуть ще 2 нових, а три капітально відремонтують.

Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: штрафи, камери, Атрошенко, водії

Добавить в: