• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Жителі Чернігівщини розповіли, як можна заробити на чорниці


Радио

Жителі Чернігівщини розповіли, як можна заробити на чорниці

Розпочався сезон збирання чорниць на півночі Чернігівщини. Цьогоріч на них врожай. Заготівельні пункти на Семенівщині приймають ягоди по 50 гривень за кілограм. Пару днів тому ціна за кіло була нижчою – 45 гривень. Хто збирає дари лісу, скільки і для чого – далі.

Жителька Семенівки Ірина Клименко з чоловіком збирають чорниці. В лісі – з 4-ї ранку. Ягоди цьогоріч вродили, каже Ірина Клименко.

Подружжя приїжджає до лісу кожен свій вихідний. Ягоди збирають на продаж. Здають заготівельникам: зараз по 50 гривень за кілограм, два дні тому їм платили менше – 45 гривень. Скільки вдається зібрати за сезон – Ірина Клименко не рахувала. За день збирає близько 20 літрів.

Сезон чорниць для неї – хороший підробіток, бо на її зарплату медпрацівника не проживеш, каже Ірина.

«Тут від безвиході. Від любові до лісу ми сюди не їздимо».


Ще один збирач чорниць – місцевий. Микола Скалазуб живе за півтора кілометри від лісу з чорницями. Приїздить туди щодня. Говорить, кожного дня збирає по два відра. Це займає близько години.

У відрі 6-7 кілограмів ягід. За день може заробити понад 600 гривень, якщо брати сьогоднішню ціну. Дари лісу – чорниці та лисички – єдиний його заробіток. Плюс, живе за рахунок власного господарства.

«Зараз ніде не працюю, тому що роботи тут немає практично. Село маленьке, людей немає, так що так…».

Лісник Борис Фролов каже, у будній день людей сюди приїздить мало, у вихідний – повний ліс. Збирають руками рідко. В основному – спеціальними приладами, які купують на базарі або виготовляють власноруч.

Щодо лисичок, то зараз можна знайти лише поодинокі, бо спека, каже лісник. Кілька днів тому їх було багато. За кілограм зібраних лисичок на Семенівщині платять 90 гривень.

«Для багатьох людей – це єдиний заробіток: лисички та ягоди. Ось і чекають на цей сезон, щоб заробити якусь копійку, щоб прожити рік до наступного сезону».

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: чорниці, заробіток, Семенівка, лісники

Добавить в:
 
 


Центр Комплект