• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Марш ветеранів Чернігівщини». Диригує Микола Красножон!


Талион

«Марш ветеранів Чернігівщини». Диригує Микола Красножон!

 

24 червня народний аматорський хор ветеранів війни та праці Чернігівського міського палацу культури завітав до обласної універсальної наукової бібліотеки імені Володимира Короленка.Хор існує вже шість десятків років. Засновник та перший керівник - Михайло Главецький. Нині, вже більше десяти років, його очолює лауреат і дипломант народної і естрадної творчості, композитор Микола Красножон. До складу колективу входять ветерани та діти війни, ветерани праці віком від 55 до 86 років. Всіх учасників хору - близько 30. Вони формують окремі жіночу та чоловічу вокальні групи, дуети, тріо, квартети. До бібліотеки імені Володимира Короленка того дня завітала «молодша» група колективу (до 65 років).

- Це приблизно пів хору, - пояснює керівник колективу. - Через ко-ронавірус ми не можемо ризикувати, піддавати здоров’я учасників небезпеці. Тому старші не задіяні для виступів, та й для репетицій вони - на карантині. Крім того, ми вже давно ніде не виступали, останні пів року хором не займалися. Але будемо сподіватися, що скоро зберемося в повному складі і вже мріємо про виступи в школах, військових частинах, лікарнях, в геріатричному пансіонаті тощо. Сфера нашого впливу - все місто.

Колективу є чим пишатися. Пам'ятним виявився виступ в ефірі телеканалу «Інтер» в 2011 році, пізніше - у Березній на концерті пам’яті Григорія Верьовки, в санаторії «Острей» для воїнів АТОООС в 2018 році. Були й інші не менш пам’ятні зустрічі з слухачами.

Програма хору різнобічна. Вона варіюється залежно від аудиторії. Якщо виступ у школі, то обов’язково звучить 2-3 пісні на шкільну тематику. Взагалі, на кожне свято є своя пісня. Навіть на Чорнобильську тематику. На день міста - хор співає пісні про Чернігів. Перед воїнами - на військово-патріотичну тематику. В лікарнях і до Дня медичного працівника - відповідні пісні. А ще в репертуарі українські народні твори, сучасні композиції, пісні зарубіжних авторів. І обов’язково звучатиме музика керівника колективу, диригента Миколи Красножона. Це такі пісні як «Марш ветеранів Чернігівщини», «Чернігів - місто золоте», «Каштан».


Не кожен колектив має такий багатий і різнобічний репертуар. Якось на звітному концерті 2010 року саме це і підмітив відомий чернігівський маестро Любомир Боднарук. «Я не повірив, що у вас такий багатий репертуар!» - сказав він.

У колективі є не тільки свої композитори, а й поети. Віра Тищенко, наприклад. У неї є пісні і про Україну, і про наш край, і про Чернігів. Інша поетеса - Ліана Мишко. У її доробку багато текстів пісень про АТО/ООС, про той же Чернігів. Але останнім часом Ліана Василівна на репетиції хору все рідше, на жаль, заходить. Як і Юрій Гранчак, полковник у відставці. Колишній викладач у «льотці», в Чернігівській політехніці. Поважний вік.

З поетів ще звучать такі імена, як Іван Буренко, Петро Зуб. Це - місцеві. Є ще в репертуарі хору і пісні на слова відомих авторів - Миколи Луківа, Вадима Крищенка, Юрія Рибчинського.

Учасники хору не лише співають, а й грають на музичних інструментах. На тамбурині - Любов Олексенко, інші - на ложках, на барабані. Акомпанує, звісно, сам Микола Красножон.

- Нині міський палац культури йде на канікули. Разом з ним - і хор. А в серпні ми розраховуємо збиратися і відновити репетиції та виступи. Аби лишень пандемія минула, -підсумував Микола Красножон.

Віталій Адруг, «Деснянка» №26 (865) від 1 липня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: хор, бібліотека_Короленка, Красножон, Адруг, Деснянка

Добавить в:
 
 


Центр Комплект