• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » На Новгород-Сіверщині закривають сільські клуби через відсутність відвідувачів


Радио

На Новгород-Сіверщині закривають сільські клуби через відсутність відвідувачів

На Новгород-Сіверщині закривають сільські клуби. Планували закрити у восьми селах, депутати проголосували за ліквідацію у чотирьох. Про це Суспільному сказала голова громади Людмила Ткаченко. З її слів причина закриття – не економія грошей, а те, що в сільські клуби люди не ходять. Бо нема кому.На фото  голова Новгород-Сіверської громади Людмила Ткаченко

У селі Дробишів клуб працював понад 60 років. Через два місяці його закриють.

Віктор Гришков, завклуб, показує будівлю. Там, де була актова зала, обвалився дах – балки прогнили. Руйнація почалась в останні десять років. У вісімдесятих роках минулого століття тут крутили кіно і в залі не вміщались всі охочі, згадує Віктор.

Тепер зала заростає молодими кленами. Над сценою ластівки в’ють гнізда.

Друга частина клубу ціла – вона приймає відвідувачів досі, каже Віктор Гришков. Якщо раніше було до сотні людей щовечора, то зараз заходи тут відбуваються раз на місяць. Збирається до двох десятків дорослих. В будні його відвідують діти. Їх у селі не більше десяти.

Бібліотеки, дорослу і дитячу, вивезли кілька років тому. Чотири з половиною тисячі книжок покидали в мішки і забрали на макулатуру, каже Віктор. Тоді попросив у вантажників залишити трохи книжок для дітей.


Віктор працює на півставки, доглядає за двома клубами: тут і в сусідньому селі Араповичі. У зв’язку з ліквідацією, як завклуб, попрацює ще до 20 серпня. Іншу роботу йому, каже, пропонували.

«Пропонували в Об’єднаному, але я відмовився. Делеко їздити – кілометрів з 30».

В селі Об’єднаному погодився працювати Олександр Редько. Поки він – завідувач клубу у селі Гнатівка. Клуб тут теж закривають. Будівля того ж віку, але збережена повністю. Тільки ходити в клуб у селі, де живе 60 людей, більше нікому, каже завклуб.

«Я прийшов працювати ще у 2004 році, так ще мої ровесники ходили. Чоловік 25-30 ходило. А потім стало різко меншати й меншати людей. Що його рано чи пізно закриють, я здогадувався, тому морально був підготований. А от це гарне приміщення шкода. Шкода цієї роботи. Ще й ремонту років десять тут робити не треба».

Планували закрити клуби у восьми селах громади, але на сесії вирішили, поки закриють клуби у чотирьох: окрім Дробишева і Гнатівки, ще у Мурав’ях та Красному Хуторі, каже голова громади Людмила Ткаченко.

«Тому, що мала відвідуваність. І, насправді, жителів села там дуже мало, і люди всі похилого віку. Їм уже, мабуть, не до танців».

Закривають клуби в селах не з метою економії грошей, каже начальник відділу культури Юрій Воробей. Головна причина закриття – ходити в клуби нікому

«Просто відпадає необхідність у наявності таких закладів культури на селі через низьку щільність населення».

Як сказав Юрій Воробей, будівлі надалі використовувати не будуть – відріжуть від електропостачання і законсервують. З п’яти людей, що втратять роботу, працевлаштують одного працівника. Зараз чекають рішення з Міністерства культури, де мають затвердити закриття сільських клубів.

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ткаченко, Новгород-Сіверський, клуби, Гришков, Араповичі, Дробишів

Добавить в:
 
 


Центр Комплект