Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Збереження зелених насаджень в Чернігові, білоруський прапор і скандальне будівництво в центрі – чергова сесія міськради

Збереження зелених насаджень в Чернігові, білоруський прапор і скандальне будівництво в центрі – чергова сесія міськради

Чергова сесія Чернігівської міської ради, незважаючи на спеку за вікном, абсолютно не обіцяла «гарячих» питань. Хіба що про земельну ділянку на розі Київської та П’ятницької, проти забудови якої виступили місцеві жителі, та оприлюднили в соцмережах відкрите звернення до депутатів.Водночас ще перед початком засідання перед мікрофоном у сесійній залі вишукалися екоактивісти на чолі з Сергієм Безбородьком. На початку сесії вони заявили, що питання про зелені насадження Чернігова в порядку денному немає, але вони б хотіли озвучити проблему. Адже в місті під час ремонтних робіт масово видаляються зовнішньо здорові дерева і думка науковців, активістів й місцевих жителів не враховується. Громадські обговорення чи консультації з цих питань не проводяться і люди дізнаються про знесення дерев за червоними мітками на стовбурах, або безпосередньо під час робіт бригад.

Громадський діяч Олександр Гашпар зазначив, «якщо їздити містом автомобілем із включеним кондиціонером, то приємно споглядати невеликі дерева, але якщо проїздити повз них, де немає тіні, велосипедом – то це шкодить, як фізичному, так і психологічному здоров’ю». Також прозвучали від екоактивістів скарги на відсутність нормальної комунікації із управлінням житлово-комунального господарства, яке займається озелененням і не хоче чути думку громадських активістів. Міський голова дав завдання керівнику управління Ярославу Куцу врегулювати питання, а також розповів, що все робиться правильно і за кілька років зараз маленькі дерева виростуть.
Потенційно конфліктну ситуацію з багатоповерховою новобудовою в центрі міста, з яким звернулася інша група чернігівців, вирішили розглянути в земельних питаннях.

Чи піднімуть в Чернігові біло-червоно-білий прапор Білорусі?

Однак перед розглядом питань порядку денного чернігівський громадський діяч та журналіст Олександр Ясенчук звернувся до депутатів вислухати колегу із Гомеля Сергія Ляпіна. Він кілька місяців живе в Чернігові, оскільки тут безпечніше. Білоруський журналіст попросив мера і депутатів підняти на знак солідарності із громадянським суспільством Білорусі у центрі Чернігова біло-червоно-білий прапор (символ опозиції). Сергій Ляпін роздав звернення депутатам, яке він зачитав.
«На сьогодні Республіка Білорусь зіткнулася з кризою практично в усіх сферах державного функціонування. В Білорусі після виборів (президентські вибори 2020 року - авт) не працюють закони, йдуть масові репресії щодо людей, які виявили нелояльність режиму Лукашенка», - говориться в зверненні.

Журналіст також розповів, що біло-червоно-білий прапор переслідується в Білорусі. Навіть поєднання таких кольорів в одязі чи предметах побуту може стати підставою для затримання людини правоохоронцями. «Громадяни регулярно відправляються за грати за шкарпетки, парасольки і коробки від телевізорів через використання такого поєднання кольорів», - повідомив Сергій Ляпін. Він попросив підняти в Чернігові національний прапор на День незалежності Білорусі 27 липня. До речі, зараз офіційно свято незалежності в Білорусі відзначають 3 липня.Міський голова Владислав Атрошенко зазначив, що він попередньо не заперечує, але «потрібно дивитися регламент». «Приймемо зважене рішення, не хочу казати ані «так», ані «ні», - наголосив Атрошенко. Він додав, що «у дворі можу вивісити той прапор, який вважаю за потрібно, а в кімнаті можна вивішувати прапори всіх країн світу», однак тут йдеться про публічний простір. Міський голова розмірковував про повноваження органів влади, щоб не перевищити їх. І це виглядало політичною обережністю, аби не сказати і не зробити зайвого.

Водночас депутатка міської ради Ірина Соломаха («Європейська Солідарність») нагадала, що в 2014 році під час Революції Гідності білоруси активно підтримували українців у боротьбі за свою справжню незалежність, а тому варто підтримати бажання свободи й незалежності білорусів.

Питання про багатоповерхівку в центрі відклали

Жителі вул. П’ятницької прийшли на сесію міської ради, аби зняти з порядку денного питання про надання корпорації «ПРОУН» дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,1506 га на розі вул. П’ятницької і Київської зі зміною її цільового призначення з «для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (для розміщення меблевого магазину)» на обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури». Люди тримали плакати із написами «П’ятницька, 49 – це люди», «Хочемо бачити сонце».

Представники місцевих жителів заявили, що побудова багатоквартирного будинку спричинить ряд негативних наслідків для жителів будинку П’ятницька, 49, зокрема:

• загроза поглиблення і виникнення додаткових тріщин в будинку, які виникли при будівництві магазину «ПРОУН» у зв’язку з забиванням свай під фундамент забудови;
• побудова багатоповерхівки під вікнами будинку значно обмежить інсоляцію квартир 3, 4, 5 під’їздів будинку;
• побудова багатоповерхівки в цьому місці створить проблему у сфері щільності забудови, зокрема інфраструктурні проблеми з паркуванням автомобілів, відсутністю достатньої прибудинкової території тощо;
• новобудова і будівельні роботи можуть нанести пошкодження оновленій інфраструктурі перехрестя (руйнація асфальтного покриття, бордюрів, тротуарів). Чернігівці, присутні на сесії, висловили точку зору, що на місці недобудови варто зробити сквер.

Представник проектної організації пояснив, що на земельній ділянці передбачається зведення 9-поверхового будинку, і він не буде впливати ані на конструктивні рішення, ані на інсоляцію будинку поруч.
«Неможливо спроектувати будинок, не враховуючи норми ДБН. Цей об’єкт пройде експертизи, щоб підтвердити технічні й нормативні рішення», - зазначив він.
Головний архітектор Чернігова Сергій Калюжний також підтвердив, що спорудження на зазначеній ділянці житлового будинку відповідає Генеральному плану міста і зональності.

Міський голова зазначив, що йому як власнику офісного центру навпроти був би приємний сквер, але житловий будинок не порушує закон. Основне, за його словами, – поки не опрацьоване питання поверховості. Це питання має бути узгоджено і після цього забудовник має визначитися, чи вигідний йому цей проєкт.

Тому розгляд цього питання відтермінували на наступну сесію. І місцеві жителі годилися з такою позицією.

Gorod.cn.ua, фото зі сторінки Фейсбук Прес-служби міської ради Чернігова та Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сесія, міськрада, Гашпар, Ясенчук, Безбородько, вирубка, дерева, будівництво, «ПРОУН», магазин, П’ятницька

Добавить в: