• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Зелена» інфраструктура: на території університету відкрили зарядну станцію-парковку для портативного електротранспорту


«Зелена» інфраструктура: на території університету відкрили зарядну станцію-парковку для портативного електротранспорту

 

8 червня на території Національного університету «Чернігівська політехніка» урочисто відкрили зарядну станцію-парковку для портативного електротранспорту – електровелосипедів, скутерів, електросамокатів, гіробордів… Відтепер кожен/кожна студент/студентка або співробітник/співробітниця навчального закладу має можливість підзарядити свій електричний транспортний засіб, перебуваючи в цей час на навчанні чи роботі.Відзначимо, що в університеті «Чернігівська політехніка» на кафедрі автомобільного транспорту й галузевого машинобудування створюють електротранспорт. Найактивніші три напрямки розробок: електричні бокс-траки (вантажні велосипеди), спортивні машинки-карти та дрифт-трайки.

Доцент кафедри «Автомобільного транспорту та галузевого машинобудування» Олександр Литвин зауважив, що наразі їхні студенти добираються до університету на електротранспорті й стикалися з проблемою підзарядки. Спеціально обладнаного місця для паркування і живлення просто не було. Тож, маючи успішний досвід реалізації проєктів сталого розвитку, команда студентів «Чернігівської політехніки» та компанія AB InBev Efes Украї­на вирішили це питання за допомогою побудови станції для електровелосипедів, скутерів, гіробордів та інших видів електротранспорту на території вишу. Соціальний проєкт підтримала Чернігівська ОДА.

– Винаходи та розробки мають бути пліч-о-пліч з розвитком інфраструктури, – каже Олександр Литвин. – Останні два роки Україна посідає перші позиції серед країн Східної Європи за кількістю електромобілів і зарядних станцій для них. Але також існує клас легкого електротранспорту, електричні самокати, велосипеди... Вже є градація щодо потужності, швидкості. І для нас надважливо, щоб користувачі не тільки могли вдома підзаряджати свій транспорт, а й коли вони навчаються, працюють, коли відпочивають у якихось закладах. Тому створення електрозарядної станції – це дуже важливий і потужний крок. Щоб наші вироби стали більш поширеними серед населення Чернігова, області та України.


Олександр Литвин

Директор Навчально-наукового інституту електронних та інформаційних технологій НУ «Чернігівська політехніка» Сергій Іванець акцентував увагу на важливості даного проєкту, який дав студентам можливість отримати цінний практичний досвід:

– Цей проєкт ініціювали та реалізували студенти двох інститутів – механічної інженерії, технологій та транспорту і електронних та інформаційних технологій. Відповідно всю цю конструкцію станції та різноманітну електроніку розробили наші представники. В рамках проєкту відбулося поєднання освіти, бізнесу та наукових інтересів. Студенти, які безпосередньо брали участь у створенні електропарковки, отримали цінний практичний досвід і впевненість у перспективності та важливості тієї спеціальності, яку вони обрали.
За словами завідувача кафедри «Електричної інженерії та інформаційно-вимірювальних технологій» Анатолія Приступи, унікальність цього проєкту ще й у тому, що в ньому брали участь студенти багатьох спеціальностей, приміром, були задіяні майбутні енергетики, метрологи, дизайнери, зварювальники…

– У рамках науково-дослідних робіт студентів спеціальностей «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Прикладна механіка», «Дизайн» були розроблені багатофункціональні блоки живлення з можливістю підключення до 6 різних типів електротранспорту, система моніторингу, спроєктовані металеві конструкції та розроблено макет муралу, що робить станцію не тільки високотехнологічним об’єктом, а надає й естетичного забарвлення, – розповідає Анатолій Приступа.Наразі станція оснащена можливостями зарядки від джерел сонячної енергії й підтримує широкий спектр інтерфейсів для підключення і заряджання акумуляторів різних типів.

Як було зазначено, потужності однієї шафи живлення електричної зарядної станції достатньо, аби підзарядити 5-6 одиниць електротранспорту. Для студентів університету ця послуга безкоштовна.

– Очевидно, що у найближчі часи все більше і більше індивідуального електротранспорту буде з’являтися на дорогах, тому дуже важливим є створення для нього інфраструктури, що буде спрощувати та стимулювати розвиток саме екологічного транспорту в Чернігівському регіоні, – вважає директор Чернігівської пивоварні AB InBev Efes Україна Євгеній Ворожко. – Ми намагаємося підтримувати регіони та застосовувати всі можливі ресурси для їх розвитку – наразі це один із пріоритетних напрямків компанії. Починаючи з минулої весни, нам уже вдалося реалізувати цілу низку соціальних проєктів у Чернігові та області. Спільна програма з «Чернігівською політехнікою» за підтримки Чернігівської ОДА – це лише перший крок, який слугуватиме поштовхом для розвитку зеленої інфраструктури в регіоні. Безумовно ми не зупинимося на досягнутому, адже у нас заплановано проведення ще кількох ініціатив, і ми якраз активно їх реалізовуємо.

Компанія, окрім допомоги будівництва електропарковки, також виділила додаткове фінансування на облаш­тування території поруч з нею. Тут створена повноцінна екологічна зона. Також майданчик навколо парковки викладений плиткою, що робить її зручною для під’їзду.

Лариса Галета, «Деснянка» №24 (863) від 17 червня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: електротранспорт, станція-парковка, університет, Галета, Деснянка

Добавить в:
 
 


Центр Комплект