• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Через чергове загострення ситуації в Білорусі, кордон з Україною укріплюють


Через чергове загострення ситуації в Білорусі, кордон з Україною укріплюють

Через чергове загострення внутрішньої ситуації в Білорусі та зростання залежності самопроголошеного президента Лукашенка від Путіна, кордон з цією країною тепер укріплюють, а довжина його більше тисячі кілометрів. Із прикордонної ділянки повернулася Мар’яна Бухан.200 км від Києва пункт пропуску Нові Яриловичі. Нині на кордоні з Білоруссю тиша.

Уже понад рік від початку пандемії потік людей тут зменшився врази.

Василь Бойко, керівник відділу прикордонної служби «Добрянка»: «Перетинає близько 500 транспортних засобів за добу».

Прикордонники кажуть, на цій ділянці за останні роки гамірно було лише минулої осені. Тоді хасиди, яких через карантин не пускали до української Умані, єврейський новий рік святкували прямо тут.

Василь Бойко, керівник відділу прикордонної служби «Добрянка»: «Ми щодня готові до будь-якої провокативної дії».

Далі, після протестів у Білорусі, на кордоні очікували на навалу біженців, але і цього не сталося.

Галина Шеховцова, речниця Чернігівського прикордонного загону: «Ми не говоримо про сотні, у нас було 10 звернень за 2020-2021 роки».

Тепер тут розмови про можливий військовий наступ. Якщо такий відбудеться, свої дії прикордонники вже відпрацювали.

Василь Бойко, керівник відділу прикордонної служби «Добрянка»: «Декілька годин ми будемо стримувати натиск, до підходу основних Збройних сил України».

Це одна з доріг у Білорусь. І в разі загрози, саме нею, імовірніше, піде важка техніка противника. Але прикордонники кажуть, що далі за цією дорогою є міст, і в разі дійсного наступу його, цей міст, можна підірвати.

Але межа з Білоруссю – це не лише дороги. Здебільшого це ліс, болота і річки. У лісі колючки, рови і вали. А ще багато таких собі розтяжок, перечепившись, вибуху не буде, але прикордонники на своїх спеціальних приладах побачать, що хтось там вештається. Щоби швидко знайти того, хто зачепив розтяжку, у прикордонників є квадрацикли. На них лісом пересуватися зручніше, а ефект неочікуваності добре діє на порушників.

Уже тиждень тут на патрулювання виходять додаткові загони прикордонників.

Владислав Горбань, прикордонник: «На одну ділянку використовується службою більше прикордонників. Для прикладу, якщо на одній ділянці було 10 то стало 15. Можливе використання більше тепловізорів».

В лісах на кордоні з Білоруссю порушників з того боку давно не бачили, але тут настільки злі комарі, що навіть ворога не треба.

По воді проходить приблизно третина рубежу з Білоруссю. І тут теж посилення. Українські прикордонники тепер частіше виходять патрулювати на катерах, а на берегах виставили додаткове спостереження.

Прикордонник: «Ще є таке поняття, як розвідувальні групи, які легше переправити через річку, які зможуть дослідити обстановку на нашій території».

Білоруські прикордонники теж частіше ходять на катерах.

Тим часом по обидва боки річки цивільні українці, білоруси смажать шашлик або ловлять рибу. Іноді махають один одному чи перегукуються. Провокацій поки що не було. Прикордонник сподіваються, й не буде.

Сюжет телеканалу «1+1», ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Білорусь, Нові Яриловичі, прикордонники, укріплення кордону, Україна, «1+1», ТСН»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект