• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Делегація ВООЗ завітала до Чернігова


Делегація ВООЗ завітала до Чернігова

Делегація Всесвітньої організації охорони здоров'я завітала у четвер до Чернігова. Її представники відвідали обласну лікарню та обласний лабораторний центр – установи, які торік отримали допомогу від ВООЗ для боротьби з коронавірусом. Гостям показали, як у Чернігові аналізують ПЛР-тести, крок за кроком.Від початку пандемії обласний лабораторний центр отримав допомогу від ВООЗ на більш ніж 7 мільйонів гривень. Йдеться про обладнання – комп'ютери, бокси біологічної безпеки тощо – і витратні матеріали на кшталт реагентів для тестів. Не обійшлося також без консультацій.

Артем Ярошенко, в.о. заступника директора обласного лабораторного центру МОЗ України: «В жовтні місяці відбувся візит і технічне обстеження фахівця, а також надані рекомендації для забезпечення постійного електропостачання в лабораторію».


Представники ВООЗ залишилися задоволеними побаченим – обласний лабораторний центр наразі здатен проводити до 2 тисяч тестів на COVID-19 на добу, а їхній результат можна дізнатися через 10 годин після здачі аналізів.

Ярно Хабіхт, голова ВООЗ в Україні: «Ми помітно покращили функцію відстеження хворих. І я радий бачити те, чого ви досягли. Якщо поєднати ретельний епіднагляд зі збільшенням кількості тестів, ми зможемо подолати цю кризу набагато легше».

Наразі Чернігівщина знаходиться у «жовтій» карантинній зоні, темпи захворюваності поступово зменшуються. Тим не менш, делегати ВООЗ вважають, що лабораторний центр повинен працювати на повну потужність навіть за таких умов, адже тоді буде можливість виявляти і безсимптомних носіїв хвороби.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ярно Хабіхт, ВООЗ, обласний лабораторний центр, обласна лікарня, «Новий Чернігів»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект