• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У Мені невдоволені хотіли взяти штурмом міськраду


Талион

У Мені невдоволені хотіли взяти штурмом міськраду

 

24 травня вдень молодики міцної статури, в накинутих на голову капюшонах, з мастиковими пляшками у руках, якими стукали одна об одну, з викриками «Мера на мило!», «Владу геть!» натовпом прийшли до Менської міської ради. Ось-ось могли увірватися у будівлю. Та дорогу їм перегородили барикада з мішків з піском і озброєні люди. Сторони пішли стінка на стінку.


На зборах зліва направо: перший заступник міського голови Менської міськради Олег Небера, голова ОТГ Геннадій Примаков та військовий комісар Юрій Давидюк

Забахкали димові шашки. Все навколо затягло димом. Почалася стрільба. Завили сирени пожежних авто та «швидкі допомоги». На щастя, це була лише імітація нападу невдоволених мітингарів. Обороняли будівлю резервісти Чернігівського батальйону територіальної оборони.

— Серед стратегічних об’єктів, які у разі вторгнення ворога насамперед потраплять у зону ризику, — адмінбудівлі. Відпрацювання організації їхньої оборони — головне завдання практичних навчань. Спільно протидіяти загрозі тренувалися резервісти, військові, силовики та медики. Відпрацьовували ситуації, що можуть статися у реальному житті під час штурму міської ради, — ділиться 45-річний Геннадій Примаков, голова Менської ОТГ.— Я в армії не служив і зараз не в батальйоні. Але щодня їжджу на навчання. Вже відпрацьовували стрільбу з автомата та пістолета. Окрім того на зборах вчать, як боротися з диверсійно-розвідувальними групами.

— Підйом о 5 годині 30 хвилин, відбій — о 21.30. І так два тижні з 12 травня. Кожне занят дуже насичене. Розбалакувати ніколи. За день так напахаєшся в саперно-інженерній роті. Це серйозні навчання, а не санаторій, — описує своє перебування на зборах у Гончарівському Чернігівського району 50-річний Олег Бузун, голова Крутівської ОТГ Ніжинського району.


Олег Бузун на навчаннях

— Олеже Віталійовичу, але ж є якась хвилинка, може, в карти граєте?

— Повірте, жодного разу не грали — як зберемося, обговорюємо стратегію і тактику оборони й нападу. Я закінчив військову кафедру у вищому навчальному закладі. Отож освіжити знання і повчитися в реальних умовах тільки на користь. У
вихідні нам показують концерти.

— Обговорюєте з іншими головами громад проблеми децентралізації, обмінюєтеся досвідом?

— Напевне, з голів громад у Гончарівському я один. Проте старост з нашої громади аж чотири. Ми усі живемо в одній палатці. Загалом у нас 12 резервістів з території Крутівської сільради. Навчання добігають кінця. Вважаю, вони корисні. Знання за плечима не носити. Якщо що, ми готові.

Базові табори батальйону розміщені у Чернігівському, Ніжинському, Прилуцькому, Новгород-Сіверському, Корюківському районах та Чернігові.

— Явка резервістів на збори становить сто відсотків, Як і було заплановано, прибуло дві тисячі осіб. Близько семи відсотків з них жінки, — розповідає Вадим Лільчицький, заступник обласного військового комісара.

— За резервістами, які працюють, на час зборів зберігається середня зарплата. А як бути ФОП (фізичним особам-підприємцям)? Вони ж самі собі платять. Хто відшкодує їм втрачений заробіток?

— Після завершення зборів, вони мають подати документи, і Міністерство оборони вирішить це питання. Виплати будуть за 15 днів і в межах тих сум, які кожен підприємець вказав у декларації, раніше поданій до податкової. Якщо людина показала мінімалку, з неї і отримає. У разі коли більше, будуть інші нарахування.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №21 (1828), 27 травня 2021 року. Фото з архіву Геннадія Примакова

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Геннадій Примаков, тероборона, Олег Бузун, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:
 
 


Центр Комплект