• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » На Чернігівщині селяни хочуть до одного старостату, депутати приєднали до іншого


На Чернігівщині селяни хочуть до одного старостату, депутати приєднали до іншого

Селяни хочуть до одного старостату, депутати приєднали до іншого. Така ситуація в селах Райгородок та Жернівка на Коропщині. Конфлікт між селянами та частиною депутатів триває півроку, - більшість жителів хочуть до старостату що в селі Вільне. Туди їхати ближче, і по дорозі на Короп. Депутати ж приєднали ці села до Лукнівського старостату. Діставатися туди з Райгородка і Жернівки незручно, каже представниця ініціативної групи із приєднання до Вільного Тетяна Вишняк.«Нам жити тут, а не тобі. Лукнів нам не треба. Ми вже були там».

Житель Райгородка опонує двом десяткам односельців, що зібрались в центрі села. Він тут єдиний прихильник приєднатись до старостату з центром у селі Лукнів.

«З періоду розпаду СРСР у Лукнові збереглося все. Що у Вільному збереглося? Нема нічого. Так до чого приєднуватись? У Лукнові – голова, у Вільному нема нічого», - говорить Ігор Конча, житель Райгородка.

Ці ж люди – жителі Райгородка і Жернівок, зібрались, бо хочуть об’єднатись з селом Вільне, і вони проти приєднання до Лукнівського старостату, говорить Валерій Вілігорський, житель Жернівки.

«Не зручно людям добиратися до Лукнова – це закуток, а Вільне – центр, там всі дороги сходяться».

Від Жернівки до Вільного - три кілометри, і це село по дорозі до Коропа – центру громади. Лукнів - в протилежному боці, до нього втричі більша відстань. З Райгородка добиратися до Вільного теж зручніше, каже жителька села Людмила Скорик.

«Ми в газеті почитали, що нас приєднують до Вільного – ми так і думали – нам туди рука».

На сесії Коропської селищної ради, що була в лютому, депутати вирішили інакше, каже Людмила.

«Вийшло, на сесії нас приєднують до Лукнова. Ми ж це почули – обурені. Думаємо, що ж нам робить».

«Ми, ініціативна група в кількості шести чоловік, обійшли два села, зібрали підписи: хто до Лукнова, хто до Вільного», – говорить Тетяна Вишняк, жителька Райгородка

Тетяна показує підписи: 157 – за Вільне, 82 – за Лукнів. Враховуючи це, у березні депутати голосували повторно, варіант «за Вільне» знову не набрав потрібної кількості голосів.

«Люди проголосували за Вільне, а депутати проти чомусь. Значить хтось на них тисне. Людей не слухають», – Валерій Вілігорський, житель Жернівки

«Більша частина депутатів не підтримала, тому що цим балом править Гейко, він – житель Лукнова і депутат Коропської громади», – говорить Тетяна Вишняк.

Люди стверджують, їх приєднали до Лукнова, бо питання лобіює місцевий фермер Михайло Гейко, депутат від партії За Майбутнє.

«Ми за нього й голоси давали, думали - свій, підтримає наші інтереси. У нього на сесії прозвучала така думка: «Я свого села загнобити не дам», наче, якщо ми, ці два села, не приєднаємось до Лукнова, так ми загнобимо його село. Ми знаємо, чому він хоче нас приєднати – у нас ще трохи земелька є, трохи лісу є».

З журналістами депутат Михайло Гейко спілкуватись не захотів. На зустріч до людей не з’явився.

«Михайло Миколайович, ми вас запрошували сьогодні на телебачення, яке приїхало, будь ласка. Чому ви не приїхали до нас як депутат? Каже, ваше телебачення – ви і знімайтесь, що я артист. Оце таке відношення депутатів».

Люди запрошували інших депутатів на зустріч. Ніхто з тих, що голосували за приєднання до Лукнова, не з’явився. Селяни тоді самі поїхали до Коропа. До секретаря селищної ради Михайла Мазуренка. Він з тих, хто голосував за приєднання сіл до Лукнова. Каже, свою позицію не змінить, зібрані підписи жителів Жернівок та Райгородка – не аргумент.

«Процедури опитувань та інші процедури не прописані в законодавстві. Частина жителів Райгородка і Жернівок, виходячи із власних своїх бачень, виразили свою позицію в тому, що вони хочуть приєднати свої села до Вільного, інша частина людей виразила позицію – приєднатись до Лукнова».

Єдиний з місцевих депутатів, хто з’явився на зустріч з селянами, був Ігор Вегера.

«Виникає конфлікт – лукнівське керівництво хоче укрупняти Лукнів, місцеве населення хоче бути ближче до Коропа, щоб їх старостат був у напрямку Коропа, а не в іншому боці від Коропа. Думка депутатів на голосуванні розділилась – буквально 50 на 50»..

Депутат Вегера каже, питання про те, куди приєднати жителів Райгородка та Жернівок, ще раз обговорюватимуть на сесії.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Райгородок, Жернівка, Коропщина, старостат, UA: Чернігів

Добавить в:
 
 


Центр Комплект