• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » До Івана Черняка дівчата просилися в гранатометниці і в розвідниці


До Івана Черняка дівчата просилися в гранатометниці і в розвідниці

 

З 12 травня по всій області почалися планові навчальні збори територіальної оборони. Триватимуть 15 діб, до 26 травня.Призивають резервістів або військовослужбовців запасу. Всіх, хто пройшов медкомісію.

— Збори проводить 119-та бригада територіальної оборони Чернігівської області. Проходять в кожному з п’яти новостворених районів на території базових таборів. Призвали близько двох тисяч чоловік. В зону проведення ООС не направляють, — наголошує Вадим Лільчицький, заступник військового комісара Чернігівського обласного військового комісаріату. — За межі районів вони виїжджати не будуть. В кожному районі — по одному базовому табору. Виключно планові навчальні збори. Удосконалюють свої навички стрільби, водіння, інженерної та медичної підготовки. Базові дисципліни для кожного військовослужбовця. Деякі не служили зовсім, таких ми навчимо, запевняє Вадим Ігорович. — А хто служив, згадає. Співпрацюємо з органами місцевої влади, підтримує голова ОДА.

Частково забезпечує міністерство оборони, частково — органи місцевої влади. За всіма призваними резервістами зберігається середньомісячна заробітна плата. Плюс військовий комісаріат виплатить грошове забезпечення відповідно до посад.

— Жінок теж призивають?

— Військовозобов’язаних так. У 2018 році такі збори вже проводили в Гончарівському, жінок теж призивали.

Всім видають військову форму, всі стоятимуть на повному забезпеченні.

— Чи набрали, покаже завтрашній день, коли живі люди стануть у стрій, — говорить Іван Черняк, військовий комісар Прилуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (говоримо 11 травня). — За попередніми даними по збору, підрозділ набрали. Жінок — відсотків 15. Не тільки медики, діловоди і зв’язківці. В гранатометниці, розвідниці. Раніше військову службу не проходили, захотіли навчитися таким спеціальностям. Жінки середнього віку.

Від військкомату — добові, від 40 до 60 гривень в залежності від звання і спеціальності. Тим, хто підписав контракт — одноразове грошове забезпечення від 1000 грн.

* * *

Частина друга статті 337 ККУ «Ухилення військовозобов’язаного, резервіста від навчальних (спеціальних) зборів» передбачає штраф від 500 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 грн) або залучення до виправних робіт на строк до двох років.

Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №19 (1826), 13 травня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: тероборона, збори резервістів, Іван Черняк, «Вісник Ч», Олена Гобанова

Добавить в:
 
 


Центр Комплект