Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чернігівські ресторани приймають відвідувачів, а магазини взуття зачинені

Чернігівські ресторани приймають відвідувачів, а магазини взуття зачинені

Четвер, 12-та година. Ресторатори розгорнули літні майданчики, приймають відвідувачів. На алеї їжі 5 терас.Тетяна Бойко, чернігівка: «Вчора я прочитала в Інстаграмі, що будуть відкриватися заклади. Ми очікували, що може і в середині, але, хоча б так. Скучили».

Артем приїхав до Чернігова вперше.

Артем Луцюк, киянин:
«Ми вчора зіткнулися з ситуацією, що немає можливості сісти десь перекусити. Довелось в номері вечеряти. А так будемо на літнику».

Дар’я Дьякова, керівниця закладу харчування: «Наша місцева влада прийняла, як ми вважаємо – уся «Алея Героїв», усі ресторани, - дуже правильне рішення, тому що наші люди усі сидять без роботи уже скільки часу. Ми відкриваємо сьогодні літні майданчики. Вони будуть працювати з дотриманням карантинних вимог, з дотриманням дистанції».

Магазинів, що адаптувалися до торгівлі просто неба, не побачили.

Галина Жеглін, продавчиня магазину взуття: «Я сьогодні бачила, що ринки працюють – і взуття, і одяг. А чому нам не дозволяють? Сказано було, щоб столи якісь виставити, щоб бачили, чим ми торгуємо. А як ми то будемо виставляти, якщо взуття є надто багато? На даний час ми не працюємо, ми тільки переоблік сьогодні вийшли робити».

Наталія Кохан – власниця магазину взуття. У цьому бізнесі вона вже 15 років.

Наталія Кохан, власниця магазину взуття: «Ми разом з колегами: з підприємцями з ринків, з магазинів, з рестораторами, виходили на акції протесту з проханням, аби нам дали можливість працювати. Колеги з сьогоднішнього дня вийшли на роботу. Ті, хто працює на відкритому повітрі».


Переформатуватися на роботу просто неба її магазин не зможе, каже Наталія.

Наталія Кохан, власниця магазину взуття: «У нас має бути тактильний контакт. Людина має приміряти, подивитися, і все ти йому не покажеш зі столику. А через те, що у магазин не можна заходити, то нам це не зручно, і не підходить такий принцип роботи».

Міська комісія з надзвичайних ситуацій дозволила з 5 травня відкрити дитячі садки та поновити роботу громадського транспорту без режиму «спецперевезень». З 29 квітня дозволено ресторанам приймати відвідувачів на літніх майданчиках з дотриманням санітарних вимог та продавати промислові товари просто неба.

Перші два пункти – це послаблення власного рішення і в повноваженнях міської комісії. Торгувати промисловою групою і відкривати літні майданчики в «червоній» зоні може дозволити державна комісія, пояснили в ОДА.

У «червоній» зоні діють обмеження для закладів харчування та торгівлі. Вийти з цієї зони епіднебезпеки області не дозволяє один показник, каже Сергій Болдирев.

Сергій Болдирев, директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА:
«Це рівень госпіталізації. Він має бути не більше ніж 60 людей на 100 тисяч населення. На сьогодні цей показник складає 66,5».

Тому таке рішення міської комісії в облдержадміністрації вважають незаконним. Обласна комісія з питань надзвичайних ситуацій зобов’язала міську владу привести своє рішення щодо роботи кафе та торгівлі до норм законодавства. Інакше вони оскаржуватимуть його в суді. Правоохоронців просять контролювати дотримання карантинних норм.

Секретар міськради Олександр Ломако сказав, відміняти своє рішення міська рада потреби не бачить. Ухвалювали його свідомо, щоб розрядити ситуацію і підтримати бізнес.

Олександр Ломако, секретар Чернігівської міськради: «Більше того, ті цифри по нашим лікарням, які щоранку ми отримуємо… Зараз у Чернігові за квітень – найнижчий показник госпіталізації. У нас менше 60% заповнених ліжок. Ми бачимо тиждень тенденцію, що кожного дня зменшується кількість хворих. Ми будемо дивитися за розвитком ситуації, як ми вийдемо зі свят, але те рішення, яке ми прийняли на рівні міськради, воно було свідоме, воно було адекватне, і скасовувати його немає ніяких підстав.

Gorod.cn.ua за матеріалами сюжету UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: послаблення обмежень, ресторани, магазини, UA: Чернігів

Добавить в: