• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Чи діють обмеження? Так! - Вважають лікарі


Чи діють обмеження? Так! - Вважають лікарі

 

Епідемія COVID-19 тримає напругу на Городнянщині. Щотижня виявляють 60-70 хворих. Приблизно кожен п’ятий пацієнт має ускладнення у вигляді пневмонії. На щастя, пікові показники вже у минулому, коли щотижня лікарня фіксувала 140, а то й 200 хворих.

— Нині ми маємо спад захворюваності, й уже три тижні як вийшли на так зване плато – тобто, маємо приблизно однакову кількість хворих щотижня. Переконана, що головну роль у стабілізації ситуації відіграли карантинні обмеження. Менше контактів – менше розповсюдження інфекції. Тому напередодні весняних свят хочу закликати всіх земляків утриматися відвідувати місця скупчення людей, пропустити раз у житті Великоднє богослужіння у церкві й помолитися вдома, так само утриматися від заходів на Радуницю. Ситуація в області лишається критичною, місць у «ковідних» лікарнях досі не вистачає. Тож обережність не буде зайвою! – заявила медичний директор центру первинної медико-санітарної допомоги Людмила Горова.Варто зазначити, що більшість лікарів і медичного персоналу нашої лікарні та ЦПМСД вже перехворіли на COVID-19. Також використано всі 100 доз вакцини для щеплення медпрацівників. Коли буде наступне щеплення достовірно невідомо. Приємно, що всі вакциновані перенесли процедуру нормально, без ускладнень.


У поточній, другій, хвилі корона вірусної хвороби виявлено ряд нових особливостей. Люди хворіють довше, ніж у першій хвилі. Значно «помолодшали» пацієнти з ускладненнями, хворіє молодь і навіть діти. Попередня логіка перебігу хвороби вже не діє, тому до хвороби потрібно поставитися максимально відповідально. При перших ознаках хвороби треба звернутися до сімейного лікаря і зробити експрес-тест. Після чого лікуватися амбулаторно – вдома, постійно підтримуючи зв'язок із лікарем. У разі погіршення стану необхідно вимагати госпіталізації. Госпіталізація відбувається за кількох умов – сатурація менша за 90, пневмонія і позитивний ПЛР-тест.

При цьому ні для кого не секрет, що амбулаторне лікування також має ряд складностей. Якщо призначені ліки приймаються перорально, то проблем немає. Коли ж необхідні ін’єкції, то доведеться їх або робити самостійно, або домовлятися приватно із медпрацівниками, які погодяться їх робити вам вдома. Чому не можна організувати подібну послугу через лікарню – питання. Так само не дуже логічно виглядає госпіталізація важких хворих у спеціалізовані лікарні. Лікує пацієнта сімейний лікар, який працює в структурі ЦПМСД, а госпіталізують співробітники екстреної медицини. В сумнівних випадках пацієнт може потрапити й в інфекційне відділення центральної лікарні. Виникає враження, що через рік після початку пандемії наша медична система досі не напрацювала зрозумілого алгоритму лікування «ковідних» хворих.

В таких умовах варто замислитись і дослухатись до поради Людмили Горової – якомога менше контактувати з іншими людьми, якщо є можливість. Якщо ж такої можливості немає – вся надія на засоби індивідуального захисту й особисту гігієну.

Джерело: газета "Новини Городнянщини" 

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Горова, лікар, Городня, епідемія, карантин, обмеження

Добавить в:
 
 


Центр Комплект