Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Батьки радіють, що відкриють дитячі садочки

Батьки радіють, що відкриють дитячі садочки

Маленька Меліса разом з мамою щодня ходить на прогулянку одним і тим самим маршрутом – повз садок. Вже 2 тижні вона не відвідує його через карантин. Утримати доньку вдома важко, каже мама дівчинки. Дитина постійно запитує, коли вже ходитиме в садок знову.Вікторія Тимошенко, чернігівка: «Дети настолько ждут садиков. Они хотят играть, они хотят общаться. Им нужно девать куда-то энергию. Дома в закрытом пространстве это невозможно. Это постоянно на тебе ребенок, как обезьянка, висит. Это очень сложно. А в садики с детками они познают мир, им очень интересно».

Таких батьків, як Вікторія Тимошенко, вимушених через зачинені садочки сидіти з дітьми вдома, у Чернігові багато. Всі вони чекають, коли відчинять дошкільні заклади і відновлять навчально-виховний процес.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Треба прийняти зважене рішення. Багато батьків просять про це. І це можливість якась приготуватися до свят, відвести дитину в садочок і отримати трошки більше свободи працюючим батькам».

Враховуючи побажання батьків, 27 квітня на ранковій розширеній нараді в мерії прийнято рішення відновити роботу дошкільних закладів після великодніх свят – з 5 травня. У зв’язку з нинішніми несприятливими погодними умовами, зробити це раніше неможна, адже в садочках холодно. А з травня прогнозується більш тепла погода.

Василь Білогура, начальник Управління освіти ЧМР: «Температура в садочках, навіть тих, де замінені нині вікна, сонячна сторона тільки після обіду, то там піднімається температура до +14. Загалом, температура в багатьох групах 10-11 градусів. М’яко кажучи, навіть не спартанські умови для дітей. Більше теплий режим і комфортний режим буде точно з 5 числа».

Перевірити всі садочки Чернігова до зазначеної дати відкриття, таке доручення дав міський голова.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Розпорядіться по закупівлі продуктів. Підготуйте дитячі садочки і подивіться, яка там ситуація. Можливо задіяти якісь електричні обігрівачі. Бажано, щоб температура, там де перебувають діти, де вони граються та сплять, щоб вона не була нижче 18 градусів».

І хоча в дошкільних закладах Чернігова нині в приміщеннях холодно, на своїх вихованців тут чекають з нетерпінням. Вже поприбирали порожні кімнати, попередньо замовили продукти харчування.

Світлана Нікітченко, завідувачка ДНЗ №1:
«Хоча квітень нас не радує в цьому році теплом і вже відключене опалення, в групі до 15 градусів, але ми надіємось, що потеплішає і ми з радістю приймемо всіх діток. Дітям у нас буде тепло і затишно».

Крім дитячих садочків, з 5 травня планують повернути до очного навчання і початкову школу. Що стосується старшої школи, по ній питання поки відкрите. Учні 5-11 класів зможуть відновити освітній процес, якщо місто вийде з «червоної» карантинної зони. Рішення з цього приводу прийматимуть пізніше.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: дитячий садок, школярі, карантин, нарада, «Новий Чернігів»

Добавить в: