• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Суд присудив 300 тисяч гривень компенсації в резонансній ДТП


Талион

Суд присудив 300 тисяч гривень компенсації в резонансній ДТП

 

15 квітня Новозаводський районний суд міста Чернігова виніс вирок по справі ДТП , яка сталася рік тому - 22 квітня. В той день в місті було три аварії з потерпілими, одна з них відбулась по вулиці Глібова біля будинку №1. Водій Максименко Дмитро Олександрович 1987 р.н., керуючи автомобілем марки “Chevrolet”, здійснив зіткнення з автомобілем марки “Daewoo”. Внаслідок пригоди водій автомобіля “Daewoo” 64-річний Пустовойт Анатолій Володимирич отримав тілесні ушкодження та був доставлений до Чернігівської міської лікарні №2, а через тиждень - 29 квітня помер.

На суди ходила дочка померлого - 34-річна Аліна Перова, відомо, що в нього залишились дружина та син. Потерпіла найняла адвоката, її інтереси захищав Ширай Андрій Анатолійович, адвокатом обвинуваченого був Селюх Анатолій Вікторович. З вироку суду відомо, що водій “Chevrolet” має на утриманні двох малолітніх дітей, а також матір, яка є особою з інвалідністю І групи, остання потребує стороннього догляду. Не судимий, раніше тричі притягувався до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху. Його обвинувачували у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України. Санкція статті передбачає позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

Дії обвинуваченого суд розцінив, як такі, що відносяться до тяжкого злочину з необережною формою вини. В скоєному щиро каявся, свою вину не заперечував, при цьому потерпіла сторона не вимагала від суду застосування міри покарання пов`язаної з позбавленням волі.

Згідно з показами свідків та описом обставин справи в той день, близько 14 год. 40 хв. Дмитро Максименко Дмитро рухався по вулиці Глібова, зі сторони вулиці Незалежності в напрямку вулиці Гагаріна на швидкості, що перевищувала 60 км. на годину. В цей час Анатолій Пустовойт, керуючи автомобілем марки «Daewoo» модель «Lanos D4WW550» виконував маневр повороту ліворуч не переконавшись в безпеці даного маневру створив небезпеку водію автомобіля марки «Chevrolet» модель «Nubira» під керуванням Максименко, що стало умовою ДТП.

Свідок водій автомобіля «Sprinter», який в цей час їхав на хлібозавод в районі Подусівки повідомив, що бачив цю ДТП на відстані 100 м. На його очах водій Lanos повертав ліворуч, включивши при цьому покажчик повороту, та не пропустив автомобіль сірого кольору, який рухався у протилежному напрямку. Швидкість автомобіля Lanos була невеликою, близько 10-15 км/год, а зустрічний автомобіль рухався близько 70-80 км/год. Вважає, що водію Lanos не було видно зустрічного автомобіля, оскільки на тій ділянці дороги були ями, які він об`їжджав, а попереду нього за 20-30 м. їхав великий вантажний автомобіль. Того дня погода була сонячною та сонце дуже засліплювало. Зіткнення відбулось близько 2 м. від бордюра зустрічної смуги. Водій Chevrolet почав гальмувати та викрутив кермо праворуч, близько 2 с. було чутно скрегіт колес, а потім відбувся удар. В цей час із автомобіля Lanos вилетів чоловік. Водія іншого автомобіля він не бачив. Вказав, що в травні місяці приймав участь у слідчому експерименті, а потім ознайомлювався та підписував документи.
Хоча робота Максименка пов`язана із керуванням транспортним засобом та є єдиним джерелом його існування (працює водієм на ТОВ «Грант Омега»), суд все ж таки застосовував до нього додаткову міру покарання у вигляді позбавлення права керувати транспортними засобами строком на два роки. Також йому було призначено основне покарання у вигляді 5 (п`яти) років позбавлення волі з іспитовим строком на три роки. Як повідомив нашому виданню адвокат Дмитра Максименка в реальності це означає, що його підзахисний буде позбавлений прав керувати транспортними засобами, як мінімум 5 років, тому що додаткова міра покарання починає працювати тільки після закінчення основної. Тобто, в разі, якщо за наступні три роки Максименко не вчинить нового кримінального правопорушення почнеться відлік додаткової міри покарання - якам має термін 2 роки.

- В подібних справах, суд, як правило, зважає на думку потерпілих і якщо б вони наполягали саме на реальному терміні ув’язнення, то суд би його призначив. Тож мій підзахисний дуже вдячний їм за людяність, - зазначив адвокат Анатолій Селюх.

В ході розгляду справи потерпілою було заявлено цивільний позов про відшкодування моральної шкоди на суму 300 тисяч гривень. Її суд, посилаючись на норми чинного законодавства та регламент виплати відшкодувань ТОВ «Страхової компанії «Мега - Гарант», де був застрахований Дмитро розподілив наступним чином: страховики мають виплатити родині померлого 56 676 грн., водій - 243 324 грн. Цю вимогу суд задовольнив у повному обсязі і також призначив Максименко компенсувати Аліні Перовій витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 10 000 грн. та сплатити на користь держави 5 230 грн 40 коп процесуальних витрат, пов`язаних з проведенням судових експертиз.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: аварія, Глібова, Максименко, Пустовойт, Перова, Селюх, Ширай

Добавить в:
 
 


Центр Комплект