• Брухт ДальнобойСервис


Де ви були дуже далеко?

На цьому тижні був День космонавтики. От заїхали, так заїхали! А ми задали запитаннячко: а де ви були дуже далеко?«На Чукотці»

Ігор Лютницький, провідний офтальмолог Чернігівської обласної лікарні:

— Минулого року взимку був у Празі (столиця Чехії), у Мюнхені (Німеччина). Взагалі відвідав країн 15 Євросоюзу. Фінляндія, Швеція, Голландія, Франція... З інших континентів був тільки в Азії. На Чукотці в Росії та у Стамбулі в Туреччині. Там же є європейська і азійська частина.

З кожної поїздки привозив сувеніри — декоративні тарілки. Виняток — Чукотка. Я тоді ще не колекціонував, тоді ще був Радянський Союз. Хотів би побувати в Латинській Америці, в Перу, побачити Мачу Пікчу (місто стародавньої Америки на вершині, висотою 2400 метрів, одне з чудес світу).

«В Антарктиді, на острові Галіндез»

Олександр Надточій, начальник Придеснянської водно-балансової станції:

— Уже третя поїздка у складі експедиції дослідної станції «Академік Вернадський» на острів Геліндез, в Антарктиді. На островів кілометр квадратний, живемо 13 місяців. Добиратись туди — до 15 тисяч кілометрів треба подолати. На велику землю — тільки після закінчення експедиції. То з Польщі, як набридне, можна повернутися раніше, а звідти тільки усім гуртом. Крім членів дослідної станції і заїжджих туристів (до карантину), там є пінгвіни, кити-горбачі, тюлені. І мох. Іншої зеленої рослинності нема. За нею сумуємо, а по поверненню додому — звикаємо.

Багато хто плутає Арктику і Антарктиду, думає, що на станції «Академік Вернадський» є білі ведмеді. Але там їх нема. Середньорічна температура — нуль. Влітку — плюс 10-11, взимку — до мінус 25.

Антарктида — моя віддушина, хоч сумую за дружиною і сином, та і без експедиції не можу. Якби не професія гідрометеоролога, то навряд чи коли-небудь туди потрапив. Бо вартість туристичного маршруту із заїздом на станцію — 16-18 тисяч доларів.

«У Києві чотири рази»

Катерина Малець, продавець, село Мала Дівиця Прилуцького району;

— Була лише в Чернігові і Прилуках. В обласному центрі після школи жила і навчалася в училищі. Повернулася знов у село доглядати батька, так тут

і залишилася. Вийшла заміж і народила дітей. Разів чотири, на початку 2000-х, з чоловіком їздили у Київ. Він — по роботі, а я «хвостиком». У ЦУМі купила собі червону кофтину, а йому ремінь. Років п'ятнадцять її потім носила. Кофту вже давно на ганчірки порвала, а от ремінь чоловік й досі періодично носить. Виходитъ, за 46 років далі 200 км ніде не була і світу не бачила.

«Море бачила, але не плавала»

Антоніна Сергієнко, пенсіонерка, село Смичин Городнянського району:

— Була у Севастополі. Їздила на присягу до сина 14 травня 1997 року. Частина, де він проходив службу, стояла біля урвища. Так страшно було там. Ходила до моря гуляти, але не плавала. Один раз вийшло поїхати далеко від дому. Більше ніде не була. На пам’ять про поїздку залишилися фотографії. Але довго син там не прослужив, потім перевели в частину на горі Ай-Петрі.

«У Домінікані»

Галина Якуба, голова Ради адвокатів Чернігівської області, Чернігів:

— У столиці Іспанії, Мадриді, я побувала у складі нашої делегації. У ній був голова національної асоціації та керівники рад адвокатів з Харкова, Дніпра, Рівного та Волині. Представляли адвокатське самоврядування. У Домінікані відпочивала недавно. Сподобалося все: і краєвиди, і кліматичні умови, і океан. Через коронавірус у них там комендантська година з сьомої вечора до п’ятої ранку. Звісно, для туристів у готелях таких, обмежень немає. Бачила обабіч доріг плантації цукрової тростини. Її там збирають вручну, і це здивувало.

«Донька подарувала мені євротур»

Микола Малашта, староста села Петрівка, Бобровиччина:

— У 2019 році донька подарувала мені євротур «Польща - Чехія - Австрія». Найбільше мене вразила велика кількість велосипедів. У центрах, де площі, немає громадського транспорту. У Відні президент ходить без охорони. Працює у триповерховій будівлі. На першому поверсі — офіси, на другому — президентська адміністрація, на третьому — квартири.

Тижневик «Вісник Ч» №15 (1822), 15 квітня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: опитування, подорожувати, «Вісник Ч»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект