• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » 70% бюджету місто витрачає на соціальну сферу


реклама

70% бюджету місто витрачає на соціальну сферу

 

На сьогоднішньому виконкомі заслухали звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал 2021 року від начальниці фінансового управління Олени Юріївни Лисенко.За 1-й квартал 2021-го року до загального та спеціального фондів міського бюджету Чернігівської територіальної громади надійшло 723 млн. гривень. 641 до загального фонду, 81 - до спеціального.
В порівнянні з минулим роком надходження збільшились, завдяки отриманню субвенції з держбюджету на суму 60 млн. на проведення робіт з реконструкції та ремонту доріг комунальної власності. В минулому році ці кошти надходили пізніше та в менших обсягах.

До загального фонду надходження збільшились на 42 млн. гривень, що складає 8.6%. Це пов’язано з тим, що в місті було запроваджено додаткові обмежувальні заходи в січні та березні місяці. Також в цьому році не було отримано кошти медичної субвенції, в зв’язку з проведенням медичної реформи.

Показники фінансової забезпеченості одного мешканця міста за власними доходами складає 9-те місце серед 14-ти обласних центрів, котрі погодилися на запит надати таку інформацію. Чернігів за даними, які оприлюднила на виконкомі Олена Лисенко наближений до Житомира і значно поступаються місту Черкаси та Сумам. Ці міста випереджають Чернігів на думку Лисенко за рахунок розміщення там більшої кількості промислових підприємств.

- Що стосується надходжень від податків від ФОПів, то ці показники, на жаль, зростали не так як планувалось - лише на 7%, навіть за умов того, що мінімальна зарплатня зросла до 6 000 гривень. Це знову ж таки пов’язання з введенням карантинних заходів.

- Було проведено роботу з переведенням платників податків, які мали в Чернігові підрозділи, але не були тут зареєстровані. Надходження до бюджету від цих осіб склали 400 тисяч гривень.

- Надходження з числа місцевих податків і зборів склали майже 160 млн. Вони збільшились в порівнянні з минулим роком на 6%.

- Видатки. На жаль, і надалі соціальна сфера займає майже 70% всіх видатків міста. Виконання видаткової частини склало 516 млн. На галузь освіти спрямовано 55 млн., на охорону здоров’я - майже 5 млн. (у зв’язку з тим, що галузь охорони здоров’я вже отримує кошти не з міського бюджету). На ЖКХ - спрямовано 61 млн. гривень. При цьому видатки на ЖКХ цьогоріч зменшились майже на 22% через погашення заборгованості в 2020-му, яка тягнулася з 2019-го року. Протягом 1-го кварталу цього року міськрада профінансувала внески в статутні капітали комунальних підприємства, зокрема, КП АТП 2528 було придбано 4 трактори, самоскид, екскаватор, бульдозер, екскаватор-навантажувач та один сміттєвоз з заднім навантаженням.

- На благоустрій міста спрямовано 33.1 млн., ця сума менша, ніж в минулому року також через погашення кредиторської заборгованості.

- Ремонт доріг поки що не профінансували, оскільки через погодні умови вони тільки нещодавно розпочалися.

- Підтримка транспортної галузі. Відбулось збільшення витрат, через те, що Тролейбусне управління на кінець року не розрахувалося за електроенергію. Тож в 1-му кварталі вони використали в повному обсязі фінансову підтримку, в зв’язку з необхідністю погашення та забезпечення функціонування ЧТУ та транспортної мережі міста в нормальному стані.

- Видатки на розвиток міста склали 64 млн.

- На боротьбу з ковідом було передбачено 15 млн, за перші три місяці поточного року використано 4 млн. гривень. На них було закуплено 2 апарати ШВЛ для міськлікарні №3, зараз проводиться закупівля додаткових 15 кисневих концентраторів, 1 ШВЛ та 1 рентгенівська система і 5 пристроїв моніторингу пацієнтів, - повідомила присутнім Лисенко.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: бюджет, громада, Лисенко

Добавить в: