• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У Нових Млинах під час толоки у старій лікарні знайшли ще 5 ікон


реклама

У Нових Млинах під час толоки у старій лікарні знайшли ще 5 ікон

 

Ще п’ять ікон ХІХ сторіччя під штукатуркою у закинутому приміщенні старої лікарні знайшли у Нових Млинах Ніжинського району. Про це повідомила Суспільному староста села Надія Роєва.

З її слів, ікони знайшли під час толоки, яка пройшла в селі на початку квітня. На трьох з п’яти добре збереглись зображення святих, на двох – майже нічого не видно. Крім цього ще були знайдені дрібні фрагменти від ікон, які ідентифікувати не вдалося.Нагадаємо, це вже друга знахідка ікон у закинутій будівлі лікарні в Нових Млинах. Раніше – у січні і лютому цього року жителі Нових Млинів розбирали напівзгорілу будівлю старої лікарні на дрова.

Під штукатуркою перегородок, що між палатами, помітили лики святих. Виявилося, що коли комуністи у 1944 розбирали сільську церкву, дошки з неї разом з іконами використовували як будівельний матеріал.

За весь час пошуків на одному згарищі було знайдено більше десяти цілих або частково пошкоджених ікон ХІХ сторіччя. Точно, скільки їх, порахувати поки не вдалося, бо є багато фрагментів ікон, які не складаються між собою.

Для лику Богоматері з немовлям з першої знахідки знайшли реставратора, сказала Надія Роєва. Після реставрації ікону передадуть до сільської церкви. Інші ікони хочуть залишити в селі і створити свій музей.UA: Чернігів. Фото: Юлія Мірошниченко та Володимир Бараненк

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ікони, Нови Млини, Ніжинський район

Добавить в: