• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Київські земляки передали в Корюківку бандуру, виготовлену за кресленнями Олександра Корнієвського


реклама

Київські земляки передали в Корюківку бандуру, виготовлену за кресленнями Олександра Корнієвського

 

У четвер, 8 квітня, фонди Корюківського історичного музею поповнив музичний інструмент, який лунав не лише в Україні, а й за кордоном. Хто і чому подарував закладу концертну бандуру, і як вона пов’язана з нашим легендарним земляком Олександром Корнієвським, знають Сусіди.Сіty.


Міський голова Ратан Ахмедов, представник Корюківського відділення Чернігівського земляцтва Василь Тройна, директор історичного музею Людмила Бабич

У Корюківку бандуру привіз представник Корюківського відділення Чернігівського земляцтва Василь Тройна. Василь Іванович народився і виріс у Корюківці, тут закінчував школу. Раніше у земляцтві очолював молодіжний відділ, нині – заступник керівника ветеранського відділу.


Василь Тройна

У музеї гостя зустрічали міський голова Ратан Ахмедов, начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту міської ради Ірина Наумчик, працівники Корюківського історичного музею. Василь Тройна передав бандуру директору закладу Людмилі Бабич.


Розповів, що земляцтво отримало її від народної артистки України, бандуристки, яка була родом з Ічнянщини, Валентини Пархоменко. На жаль, Валентина Федорівна відійшла у засвіти, але її прохання земляки виконали.

- Інструмент належав її другу-бандуристу, який захотів подарувати його земляцтву, - розповів Василь Тройна. – Це фабрична бандура, виготовлена за технологіями відомого майстра-корюківчанина Олександра Корнієвського. Музичний інструмент концертний, його слухали не лише в Україні, а й за кордоном, він має душу.

Бандура, виготовлена на Чернігівській фабриці музичних інструментів, відтепер зберігатиметься на батьківщині її автора-майстра. Окрім цього, у Корюківському музеї є дві арфи та дві бандури, створені Олександром Корнієвським.


Подарунки від музею

Працівники закладу передали землякові на згадку про зустріч свою поліграфічну продукцію та провели екскурсію музеєм.

Наталія Рубей, Сусіди.Сіty. Фото автора

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Корюківка, історичний музей, бандура, Олександр Корнієвський, Василь Тройна

Добавить в: