• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Синоптики повідомили коли вже нарешті прийде тепло


Синоптики повідомили коли вже нарешті прийде тепло

 

Здавна квітень називали місяцем первоцвіту та гомінкої води. Другого весняного місяця повітря вже теплішає, хоча тепло те і ненадійне. Бо вдень тепло, а вночі – ще заморозки, та й сніжком ще може притрусити. Перші квітневі дні, як і початок цього тижня радували нас сонечком, хоча й випробовували вітриськом.

До середини тижня погоду Чернігівщини формував теплий сектор північного циклону, потім – південний циклон та пов'язаний з ним атмосферний фронт. По області пройшли невеликі та помірні опади (у вигляді дощу та мокрого снігу), місцями відмічалося слабке налипання мокрого снігу. Вітер переважав північно-західний 8 м/с. Температура вночі знижувалася до - 2ºС. У східній частині області утворився сніговий покрив середньою висотою 1-4 см. То що ж там далі з погодою буде? Коли вже нарешті прийде тепло? Метеорологи повідомили наступне.9 квітня по Чернігівській області буде мінлива хмарність, без опадів, вітер західний 5-10 м/с. Температура: вночі від 4º морозу до 1º тепла, вдень 6-11º тепла.

По Чернігову також буде мінлива хмарність, без опадів, вітер західний 5-10 м/с. Температура: вночі 0-2º морозу, вдень 8-10º тепла.

На вихідні, 10 та 11 квітня, прогнозується мінлива хмарність, без істотних опадів. Вночі та вранці місцями туман. Вітер змінних напрямків 3-8 м/с. Температура: вночі від 3º морозу до 2º тепла, вдень 10 квітня 9-14º, 11 квітня 11-16º тепла.

Вдень 12 квітня місцями очікується невеликий дощ, в решту часу – без опадів. Температура: 12 квітня вночі 0-5º, вдень 10-15º тепла, 13 квітня вночі 2-7º, вдень 12-17º тепла. Тобто, нарешті теплішатиме!

Після прогнозу погоди – і про найближчі народні свята.

8 квітня відзначається Собор Архангела Гавриїла і вшановується пам'ять преподобного Василя Нового. Жінки ж у цей день закінчували останню пряжу, а тим, хто продовжував прясти, казали: «Ой, не піде це про запас…» Якщо у цей день був світлий схід сонця, то це значило, що снігу вже більше ніде не буде. Також наші пращури примітили: яка погода цього дня – такою вона буде і 8 жовтня.


9 квітня вшановується пам'ять мучениці Матрони Солунської, яку у народі називають Матроною-настовницею, бо у цей час бувають ранкові заморозки, поверхня замерзає і люди ходять як по «насту». З теплих країв продовжують повертатись вівсянки, плюгавки, чи біси, а люди запримітили: якщо чибіс летить низько – до тривалої сухої погоди, якщо він кричить звечора – до ясної погоди.

10 квітня Церква вшановує пам'ять святого преподобного мученика Євстратія Печерського і преподобного Іларіона Нового. У минулі часи у цей день, якщо вже закінчувалися заморозки, виганяли худобу на пасовисько. Наші пращури продовжували спостерігати за птахами і за цими спостереженнями складати прогноз погоди: якщо птахи вили гнізда на сонячній стороні, очікувалось холодне літо, якщо ж на тіньовій стороні, то літо мало би бути теплим.

11 квітня відзначається день пам'яті преподобного Марка, єпископа Арефусійського. Наші пращури у цей день слідкували за гусьми: якщо вони низько летіли, то весняної води повинно було бути вдосталь, а якщо ж високо – до малої води. На Марка наші пращури березовим соком відпоювали хворих: чистили кров та виганяли хвороби зі шлунку.

Береза сік дає повільно:
Холодні краплі і мутні
Із шумом падають постійно
І розтікаються на дні.

Північний вітер, хоч весняний,
Процес тепла призупинив,
А я чекаю, перший, ранній
Ковток холодний «на розлив»…


Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: погода, синоптики, метеорологи

Добавить в:
 
 


Центр Комплект