• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Наприкінці березня ґрунт на Чернігівщині відтанув на повну глибину


Наприкінці березня ґрунт на Чернігівщині відтанув на повну глибину

 

За останні 50 років спостережень дещо подібним за температурним режимом березень був у 1977, 1979 та 2001 роках. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє Чернігівський обласний центр з гідрометеорології.


Фото: Тарабар С.

Переважала тепла, часом дуже тепла, погода з опадами в окремі дні. Відмічались слабкі ожеледь, тумани, хуртовини та посилення вітру.

Сніговий покрив залягав більшу частину періоду, але під дією позитивних температур та дощу розтанув 16 березня, у східних районах - 28 березня.

Грунт відтанув на повну глибину 27 березня.

Середньомісячна температура повітря у березні склала 0,2-2,1º тепла, на 2º вища середніх багаторічних значень.

Максимальна температура повітря підвищувалась до 13-16º тепла. Мінімальна температура повітря та на поверхні ґрунту знижувалася до 11-16º морозу.

Опадів за місяць випало 13-28 мм (33-61% від норми).

У плодових культур перезимівля пройшла добре. Це підтвердили результати відрощування гілок плодових (яблуня, груша, вишня, смородина), які відбирали метеостанції області у першій половині березня. Пошкодження бруньок до 5-13% виявлено лише місцями у північних східних та південних районах.

Протягом місяця на великих річках області спостерігався розвиток весняної повені з добовими коливаннями рівнів води 1-22 см, які також були пов’язані з процесами руйнування льодового покриву.

На р. Десні біля м. Чернігова рівень води за місяць підвищився на 123 см і на 8 годину ранку 31 березня склав 363 см над нулем поста. Температура води дорівнювала 1,8ºС.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: погода, березень

Добавить в:
 
 


Центр Комплект