• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Наприкінці березня ґрунт на Чернігівщині відтанув на повну глибину


реклама

Наприкінці березня ґрунт на Чернігівщині відтанув на повну глибину

За останні 50 років спостережень дещо подібним за температурним режимом березень був у 1977, 1979 та 2001 роках. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє Чернігівський обласний центр з гідрометеорології.


Фото: Тарабар С.

Переважала тепла, часом дуже тепла, погода з опадами в окремі дні. Відмічались слабкі ожеледь, тумани, хуртовини та посилення вітру.

Сніговий покрив залягав більшу частину періоду, але під дією позитивних температур та дощу розтанув 16 березня, у східних районах - 28 березня.

Грунт відтанув на повну глибину 27 березня.

Середньомісячна температура повітря у березні склала 0,2-2,1º тепла, на 2º вища середніх багаторічних значень.

Максимальна температура повітря підвищувалась до 13-16º тепла. Мінімальна температура повітря та на поверхні ґрунту знижувалася до 11-16º морозу.

Опадів за місяць випало 13-28 мм (33-61% від норми).

У плодових культур перезимівля пройшла добре. Це підтвердили результати відрощування гілок плодових (яблуня, груша, вишня, смородина), які відбирали метеостанції області у першій половині березня. Пошкодження бруньок до 5-13% виявлено лише місцями у північних східних та південних районах.

Протягом місяця на великих річках області спостерігався розвиток весняної повені з добовими коливаннями рівнів води 1-22 см, які також були пов’язані з процесами руйнування льодового покриву.

На р. Десні біля м. Чернігова рівень води за місяць підвищився на 123 см і на 8 годину ранку 31 березня склав 363 см над нулем поста. Температура води дорівнювала 1,8ºС.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: погода, березень

Добавить в: