• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » В травні в Чернігові стартує мистецький фестиваль «Перезавантаження»


реклама

В травні в Чернігові стартує мистецький фестиваль «Перезавантаження»

З 14 по 16 травня у Чернігові проходитиме перший в Україні фестиваль монументального мистецтва - «Перезавантаження». Проект, створений за ініціативи відомої художниці Олени Загребіної Mura Ura (координаторки спільноти Chernihiv Monumentalism) у партнерстві з Художній музей Галагана / Galagan Art Museum - Chernihiv, Ukraine, разом з художницею-проектанткою Тетяною Суховою та директором Художнього музею ім. Г. Галагана Юрієм Ткачем, стане найбільшою культурною подією весни-2021 на теренах північної України.Цей фестиваль – унікальна можливість зняти тавро «застарілої радянщини» з чернігівського монументального живопису та презентувати його як невід’ємну сучасну й органічну частину культурної спадщини України.
Монументальний живопис – живопис великих розмірів, виконаний на стіні або фасаді будівлі, що органічно вписується у довкілля. Це може бути мозаїчне панно, мурал, фреска, вітраж тощо.

Головні фестивальні локації:

- Художній музей ім. Г. Галагана
- Літературно-меморіальний музей-заповідник Михайла Коцюбинського
- музей сучасного мистецтва Пласт-Арт
- Чернігівська дитяча художня школа.Масштабні та вартісні твори монументального живопису, виконані на зовнішніх та внутрішніх поверхнях стін ряду будівель Чернігова – унікальна спадщина, що залишилась нам з часів СРСР. Але через помилкове сприйняття їх як носіїв радянської ідеології, культурна цінність таких творів дуже занижена. Пересічні чернігівці здебільшого байдуже ставляться до панно та мозаїк, що прикрашають міські споруди, інтер’єри деяких державних закладів та зупинки в селах, і не усвідомлюють, який безцінний скарб знаходиться прямо перед їхніми очима.


Одна з головних цілей фестивалю «Перезавантаження» - створити підґрунтя для того, щоб містяни під іншим кутом подивилися на цей вид мистецтва.

Програма фестивалю «Перезавантаження»

Виставковий блок: презентація робіт та ескізів Олександра Саєнка, Галини Севрук, Євгена Кріпа, Євгена Павлова, Івана-Валентина Задорожного, Жанни Кадирової та інших митців.

Дискусійна платформа– простір для обміну ідеями та досвідом, відкритий для усіх бажаючих діалог професіоналів та небайдужих громадян.

Лекційна програма – виступи провідних експертів, дослідників та активістів за збереження монументального мистецтва.

Кінопокази - усі три дні фестивалю триватиме кіномарафон, в рамках якого відбудеться презентація фільму «Шелест кроків» від режисерки фільму Ксенії Кравцової.

Організатори фестивалю впевнені: тільки «перезавантаживши» сприйняття творів монументального мистецтва, можна подолати байдужість та безвідповідальне ставлення до його збереження. Чернігів має стати прикладом для всієї України і домогтися системного збереження своєї безцінної культурної спадщини.Слідкуйте за новинами на Фестиваль монументального мистецтва Перезавантаження!

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: фестиваль, «Перезавантаження», Загребіна, Ткач, Сухова

Добавить в: