• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Скандинавська зброя у Чернігівському історичному музеї


реклама

Скандинавська зброя у Чернігівському історичному музеї

Період IX-X століть в історії часто асоціюється не лише з першими князями Київської Русі, становленням самої держави, а й вікінгами. Про вікінгів та археологічні дослідження Суспільному розповів історик Володимир Пилипенко.Варяги, нормани, варанги, вікінги – вони мали різні назви у різних народів. Це був їх «зоряний час». Невеличкі групи скандинавських купців-воїнів проникали у найвіддаленіші куточки Європи, а їхні грабіжницькі напади наводили жах на мешканців Європи.

Велика кількість скандинавів була і на Русі. Але на відміну від Європи, на Русі вони не займалися грабунком, а торгували чи були військовими найманцями.

Навколо Чернігова збереглося кілька дружинних таборів (невеликі «військові бази» тих часів), де є багато курганних поховань. Частина із них досліджена археологами. У цих похованнях знайшли досить багато зброї.

Археологічні дослідження Шестовиці розпочалися ще у XIX столітті і тривають досі. В експозиції Чернігівського історичного музею можна побачити мечі, що були знайдені під час розкопок 1920-х років.Довгий бойовий ніж - скрамасакс

Найновішим прикладом скандинавської зброї на виставці у музеї є скрамасакс – довгий бойовий ніж довжиною 58 см. Він був знайдений у 2006 році.

Дослідження тривають, а нові знахідки можна буде оглянути у музеї. Звичайно, коли карантинні заходи дозволять це зробити.

Якщо вас цікавить історія Чернігівщини, можете переглянути відео пригодницької експедиції "Артефакти".UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: скандинавська зброя, історичний музей

Добавить в: