• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У Мені з присяжними судять ймовірного вбивцю 22-річної Юлії Строкіної з Семенівки


реклама

У Мені з присяжними судять ймовірного вбивцю 22-річної Юлії Строкіної з Семенівки

 

22 березня підготовче засідання знов не закінчилось.


Юлія Строкіна

Юлія Строкіна навчалася в Одеському медуніверситеті на стоматолога. Гостювала у батьків. 26 липня 2020 року вночі поверталася із зустрічі однокласників. Спочатку йшла з подругою, потім — сама. За кількасот метрів від дому її вдарили ножем в шию, у сонну артерію. Врятувати дівчину не вдалося.

За підозрою у вбивстві затримали 26-річного Олександра Самойленка. Нині він на лаві підсудних. Закривався від фотокамер аркушем паперу. Враження душевнохворого не справляв. На попередніх засіданнях (на підготовче судді і присяжні зібралися вже втрете) лягав на підлогу у клітці, падав, двічі непритомнів. Йому навіть «швидку» викликали. Медики оглянули, виміряли тиск. Зробили висновок — здоровий.

У Самойленка є певні психічні проблеми. Проте він не визнаний судом недієздатним. Комплексна судово-медична експертиза, яку проводили столичні фахівці, встановила, що на момент скоєння злочину він міг усвідомлювати свої дії і є осудним.

Вбивство дівчини викликало переполох у Семенівці. Жінки боялися ходити поодинці. Як стемніє, не випускали з дому дітей-підлітків. Переживали, що вбивця Юлії може напасти і на них. Адже не був зрозумілий його мотив. Душогуб не гвалтував жертву і нічого у нуї не забрав. Ворогів дівчина не мала. Поліція перевірила десятки осіб. І вийшла на Самойланка.5 серпня його затримали, сфотографували. Проходити детектор брехні він відмовився. Поліцейські повели Олександра до семенівської бібліотеки. Кажуть, нібито ходив туди ночами грати на комп’ютері. Брав у матері ключі. У бібліотеці його мати, Ольга Ширяєва, виконувала обов’язки директора. Саме у бібліотеці знайшли наручники, балаклаву, ножі. Доки все обдивлялися, Самойленко втік. Упіймали його наступного дня місцеві жителі у селі Янжулівка (колишнє Жовтневе), ховався на фермі. Село прикордонне, там мешкає його бабуся.

Мати не вірить у причетність сина до вбивства. Однак жителі Семенівки думають на нього. Бо був агресивний.

У школі він навчався добре. ЗНО склав успішно. Вступив до Львівського національного університету імені Франка на економічний факультет. Та через душевний розлад покинув навчання. Самойленко також взяв прізвище дідуся та змінив першу букву в імені — Александр (замість О українською на А). З 2013 року він — на обліку.

На засідання мати Самойленка не приїхала.

— Мама тобі привіт передавала, — звернувся до підозрюваному його адвокат Микола Куролес.

— А вона приїде на побачення? Коли, не сказала?

— Приїде, приїде, — заспокоїв захисник.


Судді (зліва направо): Андрій Слісар і Олександр Савченко. Присяжні: Юлія Чабак, Віталій Крутий, Олена Пономаренко

Самойленко заявив суду, що бажає, аби розгляд справи був закритий. Куролес його підтримав. Але проти висловились: прокурор Анастасія Симоненко, батько вбитої Дмитро Строкін та його представник — адвокат Микола Наполов. Суд підтримав їхню позицію і відмовив. Також Самойленко висловлювався проти виклику до суду 13 свідків. Мовляв, ніхто з них не бачив і не чув, як був скоєний злочин. Тому не можуть вказати на обставини чи стверджувати про його причетність. І заявив: «Я маю на меті довести свою невинуватість».

Суд також розглядав продовження строку тримання підозрюваного під вартою. Його адвокат просив домашній арешт. А сам Самойленко запевнив, що він не збирається втікати, бо бігти йому нікуди і ні до кого. Та судді, добре ознайомлені зі справою, продовжили його перебування в СІЗО ще на два місяці.

Частина 2 статті 115 Кримінального кодексу (умисне вбивство), за якою судять Самойленка, передбачає позбавлення волі на строк до 15 років або довічне ув’язнення. Тому участь у розгляді, разом з двома суддями, беруть троє присяжних. Їх з рекомендованого списку обрав комп’ютер. Ними стали: Віталій Крутий (директор Менського краєзнавчого музею), Юлія Чабак (заввідділом бібліотеки) та Олена Пономаренко (керівник гуртків Центру дитячої та юнацької творчості).

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №12 (1819), 25 березня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: суд, Олександр Самойленко, Юлія Строкіна, Семенівка, вбивство, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в: