• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Коли і де «марець» знову приморозить?


реклама

Коли і де «марець» знову приморозить?

 

«Ой, як прийде марець, то змерзне ще старець» - твердили колись у народі. Це твердження мабуть якраз про цьогорічний «марець», тобто березень. Бо потрапили ми цього тижня під вплив циклону Marius, який відпускав свої фронти «погуляти» над Чернігівщиною. Розкрутившись, ті спричиняли вітер, «кидалися» опадами та ще й холоду натягнули на нашу територію… Як повідомляли в Чернігівському обласному центрі з гідрометеорології, у минулі дні погоду області визначала улоговина південного циклону. Спостерігалась погода без істотних опадів, хоча у південно-східних районах пройшли невеликі опади. Вітер у ці дні переважав північно-східний 3-8 м/с. Температура повітря вдень підвищувалась до 4-7º тепла, вночі знижувалась від 1º тепла до 4º морозу. Що ж на подальші дні підготувала нам небесна канцелярія? Метеорологи прогнозують наступне.19 березня по Чернігівській області буде хмарна погода з проясненнями, місцями невеликі опади, вітер північний 3-8 м/с. Температура: вночі від 4º морозу до 1º тепла, вдень 1-6º тепла. По Чернігову також буде хмарна погода з проясненнями, без істотних опадів, вітер північний 3-8 м/с. Температура: вночі 0-2º морозу, вдень 4-6º тепла.

На вихідні, 20 та 21 березня, прогнозується хмарна погода з проясненнями, без істотних опадів, лише вдень 20 березня місцями невеликі опади. Вітер дутиме змінних напрямків 3-8 м/с. Температура: 20 березня вночі від 4º морозу до 1º тепла, вдень 1-6º тепла, 21 березня 1-6º морозу, вдень 3-8º тепла.

22 березня очікується погода без істотних опадів, а 23 березня місцями пройдуть невеликі опади. Температура: вночі від 3º морозу до 2º тепла, вдень 3-8º тепла.

З погодним календарем розібралися – зазирнемо й до народного календаря.

18 березня відзначається день пам'яті мученика Конона Ісаврійського, якого у народі називали Городником, бо колись з цього дня починалися так звані «городні справи». Селяни так і говорили: «На Конона-Градаря починай копати грядки в городі». Примічали: якщо 18 березня ясна погода, то літо буде теплим і градобоїв не буде. Якщо в цю пору вже прилетіли плиски – весна буде тепла.

19 березня вшановується пам'ять преподобного Іова, святих рівноапостольних Костянтина і його матері Олени. Часто цієї пори у небі вже можна було побачити білого лелеку, який повертався у свої рідні краї. Морозна погода цього дня передрікала тепле й посушливе літо.

20 березня відзначається день пам'яті святого мученика Василя, єпископа Херсонського Таврійського, також поклоняються чудотворній іконі «Споручниця грішних». «З дахів капає, а за ніс ще цапає…» - казали колись про цей день, але вважали, що похмуре зимування вже залишилося позаду, бо природа прокидалася від сну.

21 березня (день весняного рівнодення, астрономічний день народження весни) вшановується пам'ять преподобних Лазаря і Афанасія Мурманських. Ось і зрівнюються по тривалості ніч та день, у північній півкулі починається весна, а у південній – осінь. Примічали: якщо у цей день з теплих країв повертається жайворонок, то слід чекати теплої весни, якщо ж хмари високо і пливуть по небу швидко, значить наступні дні будуть погожими.

22 березня – день Великомучеників Севастійських, Сорока мучеників, Сорок Святих, (у народі – «Сороки»). В різних регіонах України його іменували по-різному, але здебільшого це були назви птахів – «сороки», «жайворонки», «буслики», «пташки», адже вірили, що саме на Сорок Святих з вирію поверталися пернаті – сорок різних порід. Господині цього дня зазвичай печуть сорок булочок-пампушок у формі пташок, також готують вареники з маком. Слідкували й за погодою: якщо в цей день тепло, то стільки ж днів утримається гожа погода, якщо ж навпаки – бути ще 40 ранків приморозків. Казали: «Яка погода на Сорок святих, такою буде й уся Петрівка» та «На Сорок святих погода – на гречку буде врода».

Весна! Бадьорості прилив!
І дня уже мені замало,
То душу березень збудив –
Вона давно цього чекала.

І небо стало враз високим,
Розбіглись хмарки хто-куди,
Легенько сонце гріє щоки,
І кличе: «Йди уже сюди!»


Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: березень, прогноз, погода

Добавить в: