• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Суд дав два роки тюрми, та лікар-анестезіолог відсидів менше 11 місяців


реклама

Суд дав два роки тюрми, та лікар-анестезіолог відсидів менше 11 місяців

 

Нещодавно Верховний суд погодився з доводами обвинувачення і залишив без змін вирок колишньому лікарю-анестезіологу Сновської лікарні 51-річному Миколі Мохнюку. Йому присудили два роки за гратами.Та тюрма Мохнюку не страшна, бо він вже з неї вийшов (!). Просидів менше 11 місяців у Менській виправній колонії (у Макошино). Торік 19 листопада звільнився умовно-достроково.

25 липня 2016 року 26-річна Анастасія Горбатенко (у дівоцтві Алешкевич) померла у Сновській райлікарні. Сама вона з Семенівки. Та народжувати первістка у місцевій райлікарні побоялась.

За 12 годин з того часу, як Настя поступила до лікарні, вона так і не розродилася. Медики вирішили робити кесарів розтин. В операційну жінка пішла сама, усміхалася. За кілька годин лікар Федір Леонов вийшов і сказав матері Насті: «Ну, мамаша, поймите, ребенка спасли, а ваша дочка не вышла из наркоза». Хлопчик народився вагою 4 кілограми 480 грамів. Був у тяжкому стані, його реанімобілем відвезли до Чернігівської обласної дитячої лікарні. Хлоп’я назвали Артемком (ім’я йому ще за життя вибрала Настя) і похрестили в реанімації. Дитина була у комі. Через 46 днів малюк помер від набряку мозку. З’ясувалося, анестезіолог під час введення Насті наркозу тричі неправильно вставив дихальну трубку. Завоздушило і шлунок, і кишківник. До речі, лікар Федір Леонов помер років зо два потому.

Мохнюка звинуватили у неналежному виконанні професійних обов’язків, проте, вини він не визнав і не вибачився ні перед батьками загиблої, ні перед чоловіком-вдівцем. На судах прокурор просив для лікаря три роки. Суд дав два та заборонив займатися лікарською діяльністю в установах, підприємствах, організаціях, незалежно від форми власності строком на два роки. Та анестезіологу і таке рішення видалося несправедливим. Він став оскаржувати його.

* * *

Ще присудили стягнути зі Сновської центральної районної лікарні на користь потерпілих батьків та чоловіка покійної моральну шкоду в розмірі 300 тисяч гривень кожному. Та матеріальну — 14943 гривні кожному. І якщо лікарня виплатить, то потім зможе стягнути всю суму з колишнього працівника, це, мабуть, і стане для нього справжнім покаранням.

Під час судів мати покійної, Олена Алешкевич, просила Мохнюка: «Скажіть все чесно. Кажуть, аби ви не були на підпитку, тоді цього горя не сталося б». Він все заперечував. Тоді жінка побажала Мохнюку, щоб Настя постійно йому снилася. «Вона і так щодня стоїть перед моїми очима», — відказав медик.

До роботи анестезіологом він ще не повернувся. У райлікарні Сновська працює інша людина. Пологи не приймають.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №8 (1815), 25 лютого 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Микола Мохнюк, анестезіолог, суд, Анастасія Горбатенко, Сновська райлікарня, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в: