У Чернігові збільшився показник захворюваності на COVID
У Чернігові спостерігається невелике збільшення захворюваності на COVID. Індикаторний показник за два тижні зріс з 360 до 378 хворих. Збільшилася і середньодобова захворюваність – 27 проти 26 випадків за минулий тиждень. Про це повідомила на ранковій нараді в муніципалітеті заступниця начальника управління охорони здоров'я Чернігівської міської ради Ольга Малець. Кількість хворих, які перебувають у лікарнях, залишається на тому ж рівні – 124 пацієнти.
Ольга Малець, заступниця начальника Управління охорони здоров’я ЧМР: «У нас дещо позитивна динаміка щодо забезпечення кисневими точками. Збільшилась кількість ліжок, підведених до кисню. Було 266 ліжок, зараз 324. Це за рахунок концентраторів і підведення стаціонарних точок. Збільшилася кількість осіб, які перебувають на кисневій підтримці до 75. В тому числі 72 – на кисні, 3 на ШВЛ».
Медиків насторожує ситуація, яка склалася в західних і центральних областях України. Адже перші хвилі пандемії торік також прийшли з цих регіонів. В Івано-Франківській і Чернівецькій областях введені карантинні заходи, притаманні «червоній» зоні. Ліжка заповнені, велике навантаження на медиків, не вистачає персоналу, там вже розгортаються військово-польові шпиталі.
Ольга Малець, заступниця начальника Управління охорони здоров’я ЧМР: «В цілому по Україні кількість тих, хто захворів за добу, перевищує кількість тих, хто одужав. До цього була динаміка навпаки».
Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Ми можемо здогадуватися, що ситуація в західних областях – це наслідок гарно проведених новорічних свят. Це факт нехтування правил безпеки та карантинними заходами, - маємо наслідки».
Міський голова Владислав Атрошенко дав доручення провести засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки і посилити контроль за дотриманням заходів безпеки з боку «Муніципальної варти», поліції та інших контролюючих служб.
Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Всім потрібно пам’ятати, що ця хвороба дуже небезпечна. Мав розмову з молодим чоловіком, якому 38 років. Він вдруге захворів ковідом. Перший раз хворів 2,5 місяці, другий раз ледь вижив через тяжкий перебіг хвороби. Давайте про це пам’ятати і максимально дотримуватися заходів безпеки».
Як повідомив начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура, заклади освіти працюють в штатному режимі. У школах станом на 22 лютого були відсутні за різних причин 16% учнів, 10% - через хворобу. Садочки відвідує всього 60% дітей, хоча хворіють 3%.
Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: захворюваність, Ольга Малець, нарада, «Новий Чернігів»




