• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У кого лікуватися – вибирай. Головне – електронне направлення


У кого лікуватися – вибирай. Головне – електронне направлення

31 квітня 2020 року пацієнт сам може вибрати лікарню і вузького спеціаліста. Окуліста, невролога, ортопеда, ЛОРа, кардіолога і т. д. Що це значить на практиці?Наприклад, мені потрібно до кардіолога. Але його нема у районній чи міській лікарні. Або є. Але неграмотний і нечемний, та ще й пияк. І апаратура допотопна.

Отже, я беру у сімейного лікаря направлення до кардіолога, отримую СМС. У направленні, у самому, так би мовити, комп’ютері, не вказують, який саме кардіолог, де він, у якій лікарні. Тож нікому не звітуючи, їду на Київ чи будь-куди в Україні. Хоч в Ужгород чи Дніпро. Аби мої гроші на поїздку. Прибувши, пред’являю направлення у реєстратурі. Консультація має бути безплатна. Лікарю і лікарні заплатить за неї Національна служба здоров’я України. Гроші прийдуть за пацієнтом, тобто за мною і моїм електронним направленням.

Звісно, заздалегідь краще подзвонити, можуть бути особливості.

— Електронне направлення треба пред’являти роздрукованим — ми ж не зможемо ваш телефон з СМС вклеїти у картку, — пояснили в київській багатопрофільній дитячій лікарні «Охматдит». Але й цього недостатньо — до фахівця слід записатися попередньо.

У системі направлень є винятки — без направлення звертаються до гінеколога, педіатра, стоматолога, нарколога, психіатра.

Виникли непорозуміння або є скарги? 16-77 — гаряча лінія Національної служби здоров’я України. Набирала, додзвонювалася з першого разу.

У тему.

Заходячи в кабінет до лікаря, зупиніться. Пропустіть гроші. Вони йдуть за вами.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №7 (1814), 18 лютого 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: направлення до лікаря, НСЗУ, пацієнт, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в: