• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Попрощатися з коропським благочинним Миколою Путрею приїздили на «Мерседесах», «Тойотах», «БМВ»


Попрощатися з коропським благочинним Миколою Путрею приїздили на «Мерседесах», «Тойотах», «БМВ»

 

«Іду сьогодні на роботу, зупиняюсь біля церкви. Багато прихожан та й пересічних людей спішать попрощатись з отцем Миколаєм. Але біля церкви відчувається якийсь «холодок», коли очі зупиняються на автомобілях, якими приїхали «святі люди»-священики: 600-тий «Мерседес», «Тойота», BMW Х-5 і таких з десяток. А наш отець Миколай їздив на старенькому велосипеді «Україна». Допомагав людям. Розум та душа відчуває, що він був ставлеником Господа. Згадується Ісус Христос, який ходив в сорочці та допомагав людям», — написала в інтернеті коропчанка Людмила Іващенко.


16 лютого у Коропі прощалися з 86-річним Миколою Путрею. Він був архімандритом, благочинним Коропського округу. На службу рукоположений ще у 1970 році після духовної семінарії, яку закінчив і отримав ступінь кандидата богослов’я. У 1974 році преподобним Феофаном Рихлівським Путря таємно був пострижений у чернецтво.

Життя Микола Зіновійович присвятив служінню Господу і любові до матері. Усе, чим йому віддячували, віддавав церкві. Путря був духівником багатьох товстосумів, різного начальства не тільки з Коропщини. Деякі великі начальники їздили до нього питати поради. Наприклад, як вчинити, коли після 30 років шлюбу зустрів іншу любов, а з першою жінкою повінчаний. Кожному Путря давав поради. Чи дотримувалися їх ті, хто їх почув, це вже інша історія. Путрі довіряли і шанували його. Хоч він і належав до Московського патріархату. Це визнають навіть прихильники Української Православної Церкви.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №7 (1814), 18 лютого 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Микола Путрей, Короп, прощання, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:
 
 


Центр Комплект