• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У сільську школу – на два роки: стартувала програма подолання нерівності в освіті


реклама

У сільську школу – на два роки: стартувала програма подолання нерівності в освіті

 

Громадська організація «Навчай для України» організувала лідерську програму для молоді. Проєкт має на меті подолати нерівність в освіті дітей з міст та сіл. Прийом анкет на участь у програмі розпочався 10 лютого.Що таке «Навчай для України»

Це партнер міжнародної мережі Teach For All. Вона об’єднує більше 50-ти незалежних організацій, що зацікавлені в підвищенні якості освіти в своїх країнах.

У чому суть програми

Учасник їде на два роки в сільську школу. Там викладає певний предмет учням 5-11 класів, а також проводить заняття в шкільних гуртках. Фактично стає наставником для сільських дітей.

Учасника працевлаштовують офіційно в школу. Держава виплачує йому заробітну плату вчителя. А від громадської організації викладач отримує стипендію, яка покриває витрати на оренду житла, проїзд тощо. Розмір стипендії організатори не розкрили.

Хто може взяти участь

Незважаючи на те, що програму позиціонують як молодіжну, вікових обмежень для учасників немає.

Будь-яка людина, що має диплом бакалавра або магістра (або матиме до 1 вересня 2021 року) з будь-якої спеціальності, може подати заявку. Не обов’язково мати педагогічну освіту. Головне – добре розумітися на одному зі шкільних предметів.


Заповнити анкету можна на сайті до 14 травня – https://teachforukraine.org/join.

Чи буде спеціальна підготовка

Перед тим, як їхати в село, учасники 6 тижнів навчатимуться в Літньому інституті. Також на два роки вчитель отримує підтримку ментора, щомісяця їздить на тренінги та семінари, які організовує «Навчай для України».

Учасник проєкту, який хоче здобути педагогічну освіту, може вступити на заочне відділення Київського університету імені Бориса Грінченка. Після завершення програми отримає диплом магістра педагогічних наук.

Як школі залучити наставника

Сільська школа, яка хоче стати партнером програми, має надіслати заявку в організацію та пройти відбір. Є певні вимоги до школи:

прагнення до розвитку навчального закладу, дружнього до дітей;
відкритість до прогресивних змін у шкільному середовищі;
готовність надати учасникам програми потрібну підтримку;
вільні вакансії в 5-11 класах.

P.S. Міжнародне дослідження якості освіти PISA показало, що навчальний розрив між учнями із сіл та великих міст становить більше ніж 2,5 року. Особливо ситуація загострилася через пандемію коронавірусу й перехід на дистанційну та змішану форми навчання.

Наталія Найдюк, «Деснянка» №7 (846) від 18 лютого 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: проєкт, Найдюк, Деснянка

Добавить в: