• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Бюджетна сесія: до найважливішого дійшли і розійшлися


реклама

Бюджетна сесія: до найважливішого дійшли і розійшлися

 

Ні хуртовини, ні снігові замети не завадили 12 лютого приїзду депутатів на пленарне засідання третьої сесії Чернігівської обласної ради. Цього дня потрібно було розглянути з півсотню питань. Серед іншого нарешті ухвалити головний кошторис області, який раніше неодноразово обговорювали під час депутатських комісій. Найважливіший фінансовий проект врешті включили до порядку денного, заключним, 50-м питанням. І, дійшовши до нього, обласна рада вирішує оголосити перерву в роботі сесії, щоби розробниця - Чернігівська ОДА - доопрацювала окремі його моменти. Тож бюджетні установи й надалі продовжують жити за тимчасовим фінансовим розписом на рівні 1/12 попереднього року.У роботі пленарного засідання зареєструвалося 37 обранців із 64. Були присутні представники чотирьох партій: «Рідного дому», «Слуги народу», Радикальної партії Олега Ляшка та «Опозиційної платформи -За життя». Решта - депутати від «Нашого Краю», «Батьківщини», «Європейської Солідарності» та «За майбутнє» участі в засіданнях вже вкотре не беруть - їхня позиція незмінна: до рішення суду відвідувати сесії не планують. Нагадаємо, кілька політсил у Чернігівській обласній раді звернулися до окружного адмінсуду, щоби він надав правову оцінку подіям підчас першої сесії, оскільки вважають, що робота новообраної ради розпочалася із порушень законів України.

«Епопея» продовжується

За кілька годин до початку пленарного засідання голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко на своїй фейсбук-сторінці написала:

- Сьогодні облрада Чернігівської області готується прийняти бюджет на 2021 рік. Публічний та прихований тиск на депутатів та ОДА, відверто незаконні ініціативи, провокації та шантаж - мабуть, звична річ для бюджетного процесу на будь-якому рівні. Через це інколи ситуацію доводилось обговорювати не тільки з фінансистами, а й з керівництвом правоохоронних органів. Втім, сьогодні я налаштована на позитив. Хочу висловити повагу і подяку кожному депутату облради, який усвідомив, що відповідальність перед жителями Чернігівщини важливіша, ніж підкилимні «дериба-ни». На щастя, таких депутатів більшість. Відтак, я сподіваюсь, що сьогодні «бюджетна епопея» скінчиться, і Чернігівська область отримає збалансований бюджетна 2021 рік. Тягнути вже немає куди. Всі компроміси досягнені. Не може їх бути лише там, де йдеться про корупцію -про це ми домовились з самого початку співпраці з облрадою. Закликаю облраду Чернігівської області продемонструвати, що у критичний момент депутати здатні об'єднатися заради людей, які їх обрали.

Втім, не так сталося, як гадалося. Депутати дружно розглянули 49 питань порядку денного сесії, а останнє - Про обласний бюджет Чернігівської області на 2021 рік - вирішили відкласти. Як пояснила голова Чернігівської обласної ради Олена Дмит-ренко, завершуючи пленарне засідання, затвердження головного фінансового документа Чернігівщини відбудеться після того, коли облдержадміністрація його доопрацює.

- Ми беремо перерву в роботі, щоб обговорити з обласною державною адміністрацією наболілі моменти, які виникли під час обговорення проекту обласного бюджету Чернігівської області на 2021 рік на засіданнях постійних комісій та президії обласної ради, - сказала Олена Дмитренко. -На сьогодні не отримано відповіді на питання: за рахунок чого буде перекрито дефіцит бюджету? Не надано обласній раді і роз’яснень, яким чином буде розподілятися додаткова дотація в розрізі територіальних громад. Не почули обласні обранці і відповідей щодо інших ключових фінансових питань. Та найголовнішою із проблем залишається незбалансованість бюджету. Перерва між першим та наступним пленарними засіданнями третьої сесії триватиме доти, доки все озвучене не буде вирішено.

Про готовність працювати

Спільну позицію депутатської більшості («Рідний дім», «Слуга народу», Радикальна партія Олега Ляшка, «ОПЗЖ») оприлюднив голова фракції «Слуга народу» Дмитро Іванов, а також відзначив, чому він не може голосувати за бюджет:

- На жаль, ми так і не отримали відповідей від Чернігівської ОДА, яким чином буде покриватися нестача коштів у бюджеті, яка виникне вже в жовтні-листопаді через незбалансованість видатків. А більшість установ, які фінансуються з обласного бюджету, територіально розміщені у Чернігові. Також невідомо, яким чином буде розподілятись додаткова дотація на утримання закладів освіти та охорони здоров'я. Як депутат, який представляє Чернігів, я не можу голосувати за бюджет, не володіючи цією інформацією. Тому спільна позиція депутатської більшості в обласній раді: ми готові брати на себе відповідальність за бюджет, готові спільно працювати над збільшенням доходів бюджету. Але це має бути діалог та спільна командна робота з розпорядниками коштів та керівництвом ОДА.

Тим часом депутат обласної ради від партії «За майбутнє» Арсен Дідур на своїй фейсбук-сторінці розмістив власне бачення ситуації:

- Ті депутати, які найбільше кричали про потребу ухвалення обласного бюджету ще до кінця минулого року, сьогодні це питання поставили у порядку денному сесії аж на останнє, 50 місце. Причому пропозиція (від позафракційного депутата Олександра Левицького (партія «Слуга народу» - Авт.) розглянути його першим підтримки депутатів не отримала.

Арсен Дідур відзначає, виникає запитання - для чого все ж таки проводять сесію: заради ухвалення головного фінансового документа Чернігівщини чи заради ухвалення попередніх 49 питань?

Що ухвалилиПід час пленарного засідання депутати вирішили надати голові обласної ради повноваження звертатися до судів та управляти корпоративними правами, вносити клопотання про нагородження Почесною грамотою, Грамотою Верховної Ради України, щорічною Премією Верховної Ради України педагогічних працівників загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. Народні обранці затвердили рішення «Про членство в Місцевій асоціації органів місцевого самоврядування «Ради Чернігівщини», «Про план роботи обласної ради на 2021 рік», Звернення обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо вирішення проблеми справедливого пенсійного забезпечення колишніх військовослужбовців та ветеранів силових структур, внесли зміни до рішення обласної ради від 20 липня 2016 року «Про Агенцію регіонального розвитку Чернігівської області».

Найбільше ж рішень стосувалось земельних питань, зокрема щодо затвердження технічної документації із землеустрою, права юридичних та фізичних осіб на користування земельними ділянками, управління та розпорядження комунальною власністю міст, селищ і сіл області.

«Розуміємо, де брати кошти»

16 лютого, під час робочої зустрічі в Чернігівській обласній лікарні, голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко повідомила, що наразі тривають консультації щодо ухвалення бюджету області на 2021 рік.

- Є компенсаторні механізми, які ми напрацьовуємо і розуміємо, як нам перекривати ті чи інші діри, які сьогодні існують, - відзначає Анна Коваленко. -Більшість дір з’явилися, бо була підвищена заробітна плата. Економічна ситуація не покращилася, все залишається поки складним. Тривають консультації щодо прийняття бюджету і компенсаторних механізмів. Ми розуміємо, де ми будемо брати кошти.

З проектом бюджету на 2021 рік кожен може ознайомитися на сайті обласної ради.

Лариса Галета, «Деснянка» №7 (846) від 18 лютого 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сесія, облрада, Галета, Деснянка

Добавить в: