• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Будинок родини Спаських у центрі Ніжина продадуть на аукціоні


реклама

Будинок родини Спаських у центрі Ніжина продадуть на аукціоні

 

Пам'ятку архітектури місцевого значення «Будинок родини Спаських» незабаром виставлять на електронний аукціон. Стартова ціна — 969 тисяч 730 гривень. Таке рішення ухвалили 18 лютого на засіданні виконавчого комітету Ніжинської міської ради.Цю інформацію Суспільному підтвердила головний спеціаліст відділу комунального майна Олена Чернета.

За її словами, електронний аукціон відбудеться 22 березня.

«Рішення щодо продажу цієї пам'ятки архітектури мало на меті ефективне використання комунального майна. Адже наразі будинок є комунальною власністю і підтримувати його в належному стані дуже дорого», - сказала Олена Чернета.

Також є конкретні умови продажу, які майбутній власник або уповноважений орган зобов'язані виконувати, а саме: утримувати пам'ятку в автентичному стані, проводити будь-які ремонтні та реставраційні роботи на пам'ятці чи її частині тільки за погодженням відповідного органу — Управління містобудування та архітектури Чернігівської ОДА.

Після проведення аукціону покупець протягом 1 місяця укладає попередній охоронний договір на пам’ятку архітектури місцевого значення «Будинок родини Спаських», а після оформлення права власності укладає основний охоронний договір з Управлінням містобудування та архітектури Чернігівської ОДА.

Ніжинська родина Спаських, хоча і не дуже відома пересічному шанувальнику історії, проте залишила помітний слід в українській історичній науці. При чому це не династія, а одне покоління родини – двоє братів та сестра.


Діти родини Спаських

Директор ніжинського краєзнавчого музею імені Івана Спаського Геннадій Дудченко розповів у коментарі Суспільному про те, що на початку ХІХ століття в цьому будинку проживала родина шанованого в Ніжині священника Георгія Спаського. Його діти реалізувалися в науковій, культурній сфері. Сам Георгій Спаський був священником Миколаївського собору та викладачем гімназії. Брав активну участь у культурному та громадському житті міста.


Краєзнавчий музей Спаського у Ніжині

«Під час погрому єврейського 1918 року він прийняв саме в цьому будиночку, за різними даними, близько 40-50 єврейських родин. Солдати-денікінці прийшли їх забрати, але Георгій Спаський їх не пустив, сказав «тільки через мій труп». І православні солдати не наважились силою батюшку відпихнути від дверей, і завдяки цьому було порятовано дуже багато ніжинців».

За словами Геннадія Дудченка, після революції будівля була реквізована радянською владою. Там були і державні установи, і дитячий садок. В останні роки, після прийняття незалежності, приміщення використовувалося церквою. Але належного догляду не було – будинок став розвалюватись і, каже Дудченко, зараз він в аварійному стані.

«Через те він і виставлений на продаж – є сподівання, що новий власник порятує цей будинок», - говорить Геннадій Дудченко.

На його думку, найбільш правильним рішенням було б відкрити у приміщенні музей. Але сам краєзнавчий музей прийняти на баланс його не може, адже «і реставрація, і утримання потребують великих коштів, яких музей не має і не сподівається отримати ні з міського, ні з державного бюджету», - сказав Геннадій Дудченко.

UA: Чернігів. Фото: Володимир Пилипенко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: родина Спановських, будинок, Ніжин, аукціон

Добавить в: