• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Працівники сосницької лікарні чекають, що влада зверне на них увагу


реклама

Працівники сосницької лікарні чекають, що влада зверне на них увагу

 

Ми поговорили з виконуючим обов'язки генерального директора лікарні Олександром Демідкіним.-­ З 24 грудня у нас новий власник ­ Сосницька ОТГ. Тому назви Сосницька ЦРЛ вже нема. Тепер ми ­ Сосницька лікарня Сосницької селищної ради. А оскільки попередній генеральний директор пішла на іншу роботу, тепер я виконую ці обов'язки вже другий місяць.

­ Конкурс ще не оголошували на цю посаду?

­ Поки ні. Створять комісію, в які увійдуть по двоє представників мерії, лікарні і громадських організацій. Вона оголосить конкурс, кандидати подаватимуть свої документи. Комісія вирішить, кого рекомендувати голові громади на посаду гендиректора лікарні. Склалась така ситуація, що я в.о. директора, Сергій Морозов ­ в.о. заступника директора. Звільнилась старша медична сестра. Призначили нову ­ Світлану Мамаєву. Вона поки що входить у курс справи. Іриня Подорожня перейшла на роботу у продспоживслужбу. ­

Скільки відділень діють у лікарні? ­
Як і раніше: поліклінічне, приймально­діагностичне, хірургічне, терапевтичне з неврологічними ліжками, педіатричне з гінекологічними ліжками, відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Всього 75 ліжок. Наразі лікуються стаціонарно 57 хворих.

У палатах тепло. З опалювального сезону ми перейшли на газове опалення. Так має бути значно дешевше.­ Чи не покращилась ситуація у реанімації, де лікували ковідних хворих з пневмоніями, поки не було тесту?
­ Покращилась, і дуже. Уже 11, 12 січня такі хворі не поступали.

Знаєте, чому? Бо ми отримали експрес­тести. І тепер будь­який хворий, який потребує планової госпіталізації, проходить тестування. Результат ­ за 20 хвилин.

Якщо тест позитивний, "швидка" везе на Мену. Є зараз хворі з бактеріальними пневмоніями, які лікуються тут. Але не ковідні хворі. Ми зробили тестування на антитіла наших працівників, які мали ризики при контактах з хворими на ковід. І ось які результати: перехворіли 30%! У тих, які хворіли, ІФА­тест був позитивним у 100%. Тобто тести ці правдиві, не підробки. Але ж виявилось, що багато людей і не знали навіть, що хворіли ковідом. 30%! От і думайте тепер, яка в нас статистика.

Окремо повідомляю, що наші працівники, які працювали у таких умовах, вже 4­-ий місяць отримують доплати за ризики. Лікарі ­ 70% окладу, медсестри ­ 50% мінімальної зарплати, санітарки ­ 25% мінімалки. Це, звісно, не ті 300% доплат, у тих лікарнях, які за пакетом можуть лікувати ковід.

­ Чи є якісь новини позитивні для наших читачів?
­ Є. З 6 січня почала працювати молодий лікар Катерина Собчук. Дерматолог­венеролог, приймає у нашому поліклінічному відділенні (де колись була дитяча консультація). Хто потребує, звертайтеся на прийом. Цього
тижня я з нею і її чоловіком були у голови громади. Скоро молода сім'я має отримати житло.
Прийом веде і психіатр. Працює молодий лікар­рентгенолог.

­ То кадрового голоду в лікарні нема?
­ Є гостра потреба в анестезіологові, бо для пакета хірургічних втручань має бути два таких спеціалісти в лікарні. Треба інфекціоніст, дуже треба. Треба невропатолог. І гінеколог. Шукаємо.

­ Але найголовніша проблема ­ оснащення медичним обладнанням?
­Так, і це є факт. Найперше, що потрібно, ­ це рентгено­діагностичне обладнання і наркознодихальне. Наші апарати вже настільки застаріли, що за термінами своєї експлуатації мали би вже двічі бути списаними. На жаль. Цифровий рентген коштує від півтора мільйона гривень. Я надав голові громади наші необхідні потреби. Він ще минулого року заявив, що 21­ий рік ­ рік медицини. Ми дуже будемо раді, думаю, і всі жителі ОТГ, якщо влада зверне свою увагу на проблеми галузі. Бо до цього такого не було. На нашу лікарню бюджет ОТГ виділив 1 мільйон. Побачим.

­ Якщо подивитись на лікарні сусідів, то наша має найжахливіший стан. ­ На превеликий жаль. У Сновську, наприклад, за 4 роки громада у лікарню вклала більше 20 мільйонів гривень! У Корюківці за останнє десятиліття вкладено такі ресурси, що ми і мріяти не можемо. Томограф навіть свій є. У Мені лікарня також на рівні. А чим ми можемо похвалитись? Яким новим обладнанням?

­ Скажіть, які плани на одноповерхове крило лікарні, де раніше була неврологія? Воно вже кілька років стоїть законсервованим.
­ Там планують облаштувати відділення для проживання одиноких громадян. Як у Бутівці. Всі умови є: кухня лікарні, аптека поруч, лікарня. Клумби у дворі насадять. Роботи вже мають розпочатись.

Джерело: сосницька газета "Час" від 14.01.2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сосниця, лікарня, Демідкін

Добавить в: